Ko Chang

"Rajskie wyspy" Ko Chang to właśnie jedno z takich miejsc.

Kolejna wyspa to Ko Chang (wyspa słonia) trzecia co do wielkości wyspa Tajlandii.

Ko Chang znacznie spokojniejsza od “Phuketu” bardzo górzysta z fajnymi plażami. Sama wyspa jest tropikalnym morskim parkiem narodowym, położona na wschodzie Tajlandii w prowincji Trang.

Słynąca z naprawdę fajnych piaszczystych plaż, życia morskiego, raf koralowych, niesamowitych lasów deszczowych i pięknej przyrody. Łatwo zrozumieć, dlaczego stała się obowiązkową wyspą w zestawieniu. Wyspa oferuje coś dla każdego, począwszy od bambusowych chatek przy plaży po luksusowe ośrodki wypoczynkowe all inclusive. Na wyspę dostaniesz się promem, warto również wybrać się na pozostałe pobliskie wyspy, najlepiej wykupując wycieczkę fakultatywną.

ko chang przeprawa
ko chang plaża
Ko Chang Long Beach
ko chang zachody słońca
Ko Chang drogi

Dlaczego wyspie Ko Chang warto odwiedzić?

Koh Chang obfituje w cudowną dziewiczą przyrodę i niezakłócony tryb życia mieszkańców.
Bez wątpienia jest to miejsce odpowiednie na rodzinne wakacje, spokojniej niż na Phuket, ciekawe plaże, wodospady należą do najpopularniejszych atrakcji na wyspie. Uważa się, że najbardziej czczona świątynia Chao Por Koh Chang przynosi pokój i szczęście ludziom na wyspie.
Dzieciom spodobają się świecące świetliki w namorzynowej części wyspy. Jeśli chcesz zobaczyć, jak miejscowi radzą sobie z codziennymi czynnościami, koniecznie odwiedź jedną z wiosek rybackich na południu wyspy.

Niezwykle piękne zachody słońca

Plaża Klong Prao, Ko Chang

Plaża Klong Prao jest nie tylko jednym z najlepszych miejsc do oglądania zachodu słońca na Ko Chang, ale także jednym z najlepszych miejsc do oglądania zachodu słońca w całym kraju. Położona na zachodnim wybrzeżu wyspy, ta plaża jest spokojna i spokojna, co zapewnia relaksujące wrażenia o zachodzie słońca.

Plaża jest usiana wysokimi palmami, a oprócz siedzenia w pierwszym rzędzie do zachodu słońca, zobaczysz także sylwetki wzgórz w oddali. Nie trzeba dodawać, że jest to jedna z najlepszych plaż na Ko Chang.

Lonely Beach, Ko Chang

Jednym z powodów, dla których tak bardzo kochamy Ko Chang, jest to, że w przeciwieństwie do innych wysp w Tajlandii, plaże Kh Chang pozostają względnie wolne od śmieci; Jednym z nich jest Lonely Beach.

Jasne, Ko Chang Lonely Beach słynie z barów na plaży i imprez, ale jest to również jedno z najlepszych miejsc na Ko Chang do oglądania zachodu słońca. Wypij drinka z przyjaciółmi lub usiądź na białej, piaszczystej plaży w samotności, gdy słońce chowa się za horyzontem.

Atrakcje Ko Chang

Wodospady

Na Ko Chang jest sporo wodospadów. Najpopularniejsze i łatwo dostępne to Wodospad Klong Plu i Wodospad Thanmayom, oba zlokalizowane w okolicy Klong Prao. Wodospad Klong Plu jest jedynym wodospadem po zachodniej stronie i można do niego łatwo dotrzeć rowerem lub motocyklem z plaż White Sand i Kai Bae. Ten trzypiętrowy wodospad znajduje się około 400 metrów od stacji Klong Plu Ranger.

Wybierz się na snorkeling na Ko Chang

Wyspa jest domem dla dziewiczych raf koralowych, a dzięki łagodnym pływom i wodzie bogatej w składniki odżywcze tworzy naturalne siedlisko dla wszystkich rodzajów ryb. Niezależnie od tego czy wybierzesz się na wycieczkę z przewodnikiem czy postanowisz indywidualnie poznać podwodny świat, pokochasz to co odkryjesz w wodach otaczających wyspę.

Aby znaleźć najlepsze miejsca do “snurkowania” udaj się do Bang Bao Pier i zapisz się na wycieczkę z nurkowaniem na Koh Chang lub złap łódź na jedną z małych sąsiednich wysp. Najlepsze miejsca do snorkelingu są na Ko Rang lub Ko Wai są niesamowite. Wyspy te szczycą się jednymi z najpiękniejszych raf w Zatoce Tajlandzkiej.

Świątynia Chao Por Koh Chang

Niedaleko molo Ao Thammachat znajduje się bardzo szanowana świątynia Chao Por i Chao Mae Koh Chang (Bóstwa Ojca Chrzestnego i Matki Chrzestnej Koh Chang). Legenda głosi, że wiele modlitw zostało wysłuchanych i spełniono wiele życzeń.

Oglądanie świetlików

Liczne świetliki oświetlające nocne lasy można oglądać w namorzynach w chłodniejszych miesiącach (od listopada do stycznia). Wybierz się na wycieczkę lub wynajmij łódź, aby popłynąć po wodach i rozkoszować się tym magicznym doświadczeniem. Skontaktuj się z hotelem, aby uzyskać więcej informacji na temat wycieczek i wynajmu łodzi.

ko chang
Nurkowanie
Ko Chang zachody słońca

Najlepsze oferty wycieczek do Tajlandii!

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy