Ko Samet

Niewielka piękna wysepka z rajskimi plażami.

Ko Samet to bez wątpienia prawdziwa perełka i pełnoprawna rajska wyspa z przepięknymi plażami i cudowną atmosferą.

Naprawdę niezwykła wyspa Ko Samet leży w prowincji Rayong, ok 200km od Bangkoku. Cała wyspa jest parkiem narodowym i po przybyciu należy opłacić wstęp 200THB od osoby. Na wyspie nie ma samochodów poza lokalnym transportem w postaci półciężarówek, natomiast bez problemu można wypożyczyć i przemieszczać się na skuterze.

Na wyspę dostaniesz się jedynie promem lub szybką łodzią, jednak łodzie obsługują głównie gości hotelowych lub grupy zorganizowane. Zdecydowanie prom, który płynie ok 30 min. można potraktować jako dodatkową atrakcję. Tym bardziej że są to raczej zabytkowe jednostki nierzadko kilkudziesięcioletnie jednak utrzymane w nienagannym stanie (jak na warunki tajskie).
Cena za rejs jest bardzo przystępna od 60-80 THB (mniej niż 10zł) zależnie od firmy z jaką płyniesz. (pamiętaj że nie ma możliwości przewozu skuterów).

Wyspa Ko Samet Sai Kaew Beach
Wyspa Ko Samet Paradee Resort
Ko Samet
Ko Samet - Prom
Ko Samet plaża nocą

Co oferuje wyspa Ko Samet?

Wyspa Ko Samet to niestety również nieco pomijana atrakcja turystyczna. Jest mniej popularna i mniej uczęszczana niż najbardziej znane wyspy Tajlandii. Bez wątpienia jednak jest to bardzo atrakcyjne miejsce i warto spędzić tam 2-3 dni podczas zwiedzania Tajlandii.

Ko Samet posiada naprawdę piękne plaże głównie po swojej wschodniej stronie. Począwszy od Sai Kaew Beach po Ao Kiu Na Nok, jest ich kilkanaście, od długich piaszczystych z licznymi barami i restauracjami, po małe i niezwykle malownicze mające iście rajski klimat.  Na północy jest jeszcze jedna plaża nieco inna spokojniejsza, często odbywają się tam śluby i różne przyjęcia okolicznościowe. Jednak prawdziwa perełka znajduje się na zachodniej stronie jest nią będąca jednocześnie ścisłym rezerwatem Prao Beach. Na plaży (po prawej stronie) znajduje się bardzo ładna rafa koralowa z bezpośrednim dostępem z plaży, która w tym miejscu jest ogólnie dostępna dla wszystkich turystów. Rafa jest naprawdę ładna i warto spędzić na niej trochę czasu.

Ko Samet to prawdziwy kawałeczek raju.

Z pewnością pierwszym słowem jakie przyjdzie Ci do głowy gdy zobaczysz plaże Ko Samet będzie: „Jaaa Niesamowite!”
Bez wątpienia naturalne piękno Ko Samet charakteryzuje jej plaże, które zachwycą Cię swoim pocztówkowym przepychem. Wieczorem zaś te same plaże zamieniają się w kolorowe pełne muzyki, dobrego jedzenia i cichego szumu morza  restauracje i bary plażowe w których przy świetle księżyca niemal poczujesz rajską atmosferę tego wyjątkowego miejsca.

Ko Samet to również ciekawe atrakcje.

Wycieczki fakultatywne dostępne na Ko Samet.

Zdecydowanie warto wybrać się się na jedną z kilku wycieczek fakultatywnych oferowanych na miejscu. Wycieczki po okolicznych mniejszych bezludnych wysepkach z malowniczymi plażami i rafami do snurkowania gdzie możesz poznać bogactwo podwodnego świata. Oczywiście dla chętnych w ofercie są również wyprawy nurkowe z prawdziwego zdarzenia. 

W północnej części Koh Samet znajduje się coś w rodzaju hodowli rybnej w której można znaleźć wiele gatunków ryb oraz żółwie morskie. Gospodarstwo znajduje się 5 minut pieszo od molo Na Dan i znajduje się bezpośrednio nad morzem.
Tutaj można zobaczyć, a nawet dotknąć ogromnych ryb, żółwi morskich i rekinów. Wszystkie zwierzęta znajdują się w specjalnych ogromnych skrzyniach i są połączone ze sobą drewnianym chodnikiem. Oczywiście celem hodowli jest odchowanie i wypuszczenie na wolność zagrożonych gatunków.

Bez wątpienia dobrym sposobem na zwiedzenie całej wyspy będzie wypożyczenie skutera. Wypożyczalni jest naprawdę sporo jednak ceny są nieco wyższe niż w innych miejscach i zaczynają się od ok 300THB za dobę. Warto wypożyczyć skuter blisko portu aby przy powrocie można było podjechać pod same promy bez konieczności korzystania z transportu.

Atrakcje Ko Samet i Rayong
Ko Samet

Oferty wycieczek do Tajlandii!

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy