Koh Samui

Jedna z ciekawszych wysp Tajlandii.

Koh Samui jedna z bardziej znanych tajlandzkich wysp, cicha i głośna jednocześnie, radosna i zawsze fajna 🙂

Koh Samui lub Ko Samui często nazywana wyspą kokosową (ponoć rosną tu najlepsze kokosy w całej Tajlandii). Jest drugą co do wielkości wyspą Tajlandii leżącą w prowincji Surat Thani. Z całą pewnością jest jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych tego kraju. Oczywiście jak w innych popularnych miejscach istnieją tereny bardziej i mniej skomercjalizowane. Sama wyspa jest mniejsza ok połowy od Phuket i bez problemu możesz ją objechać skuterem w jeden dzień ok. 60 km obwodu.

kho samui, samui island, lamai-3111068.jpg

Dlaczego warto wybrać Koh Samui na wakacje w Tajlandii?

Bez wątpienia pod względem infrastruktury turystycznej Koh Samui należy do czołówki w Tajlandii. Znajdziesz tu ogromną ilość agencji oferujących wycieczki fakultatywne po okolicznych wyspach i atrakcjach. Bogatą ofertę szkół nurkowych czy kitesurfingu (w tym prowadzonych przez polaków). Nie brakuje plaż i miejsc do zwiedzania na własna rękę.

Wakacje na Samui polecamy wszystkim.

Zarówno dla zakochanych szukających miejsca na romantyczną podróż, rodzinom z dziećmi czy singlom szukających nowych wyzwań i przygody życia. Z całą pewnością wakacje na tej przepięknej wyspie nie mają prawa być nieudane, każdy powinien bez trudu znaleźć tu coś dla siebie. Niewątpliwie niezwykła przyroda, rajskie plaże i malownicze zachody słońca zostaną w pamięci na zawsze.

Wycieczka objazdowa z Ko Samui
samui, thailand, sea-1869853.jpg
Koh Samui
Ko Samui

Atrakcje Koh Samui

Wyspa Samui i okoliczne mniejsze wyspy to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji. Znajdziemy tu wiele atrakcji różnego rodzaju, od zabytków, świątyń, plaż, miejsc do aktywnego uprawiania sportów wodnych, snurkowania, nurkowania i innych.

Zatoka Tajlandzka to absolutny raj dla fanów podziwiania podwodnego świata, możesz na własne oczy zobaczyć morskie życie w naprawde wielu miejscach. Bez wątpienia wycieczki z nurkowaniem na Koh Tan, Koh Nang Yuan, Koh Phangan i Narodowy Park Morski Angthong są powszechnie organizowane z Koh Samui. Czyste wody przy plaży Chaweng i Coral Cove najlepiej nadają się do tego typu rekreacji.

Niewątpliwie Koh Samui to nie jedynie plaże i wodne atrakcje.

Warto wybrać się skuterem na zwiedzanie wyspy, trasę zaplanować tak aby poznać piękne plaże, a niejako przy okazji inne ciekawe miejsca.
Z całą pewnością warto odwiedzić stolice Koh Samui czyli Nathon Town. Jest nieco lokalne przez to ceny są niższe i jeśli szukasz pamiątek będzie to najtańsze miejsce na wyspie do ich zakupu. Zajrzyj do małej wioska rybackiej o nazwie Bophut, ciekawe i ciche miejsce z oryginalnymi domkami zbudowanymi przez chińskich osadników w XIX wieku.

Narodowy Park Morski Ang Thong dostaniesz się tam łodzią wypływającą z Koh Samui. Jest to archipelag składający się z 42 wysepek położonych w pobliżu Koh Samui. Obszar ten obejmuje ponad 100 kilometrów kwadratowych i składa się z gór, dżungli i białych piaszczystych plaż, a także zatoczek, wodospadów i jezior. Oczywiście dostępnych do zwiedzania podczas podróży.

Nocne życie Koh Samui toczy się głównie w pobliżu najpopularniejszej plaży Chaweng.

Bez wątpienia plaża Chaweng jest z racji położenia w pobliżu lotniska najbardziej ruchliwą plażą wyspy. Tutaj również znajduje się główne życie nocne z mnóstwem barów i restauracji oferujących pełen wachlarz nocnych atrakcji, to tu młodzi jak i młodzi duchem przechodzą z baru do baru w poszukiwaniu najciekawszych z nich. Jeśli chcesz wypić drinka w cichszym otoczeniu, możesz skorzystać z kilku przyjemnych barów przy plaży oferujących relaksujące widoki i spokojniejszą atmosferę.

Nocne życie Koh Samui

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy

Uśmiechy z jakimi spotkasz się na wakacjach w Tajlandii z pewnością pozostaną na długo w Twojej pamięci. Niesamowita różnorodność dań i potraw tajskiej kuchni przyprawi Cię o pozytywny zawrót głowy, poznasz smaki i zapachy o których istnieniu nie miałeś pojęcia!