Krabi - Tajlandia

Krabi - Wycieczki z polskim przewodnikiem.

Bez wątpienia Krabi jedno z bardziej popularnych i ciekawych kierunków na spedzęnie wakacji w Tajlandii.

Dlaczego warto spędzić wakacje w tej części Tajlandii?
Odpowiedzi jest kilka, przede wszystkim to bardzo piękne miejsce, posiadające piękne plaże, wiele atrakcji do zwiedzania. Oczywiście Krabi to również doskonałe miejsce na kilkudniowy przystanek dla zwiedzających Tajlandię objazdowo. Posiada lotnisko, leży w bezpośredniej bliskości wysp Phi Phi oraz największej wyspy Phuket.

Krabi Phra nang Cave Beach
Krabi Tajlandia wycieczki
thailand, krabi, summer-5004025.jpg
krabi, thailand, sky-4670060.jpg

Zatem co warto wiedzieć o Krabi zanim tam pojedziemy.

Niewątpliwie Krabi to jedna z bardziej relaksujących część całej Tajlandii, prowincja która ma najpiękniejsze krajobrazy jakie można sobie wyobrazić. Bez trudu znajdziesz tu piękne białe plaże ciągnące się kilometrami, dżunglę i ponad 200 wysp tuż przy wybrzeżu. Prowincja Krabi zajmuje dość duży obszar więc wiele atrakcji wymagających jeżdżenia ale zdecydowanie warto poświęcić nieco trudu i czasu aby je zobaczyć.

Zdecydowanie najlepszą porą na wizytę jest okres od listopada do kwietnia, ponieważ pogoda na południu Tajlandii w tym okresie jest najlepsza. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby to zrobić w lipcu, jednak możesz się spodziewać większych upałów i więcej deszczu, zwłaszcza od sierpnia do października.

Krabi to przepiękna przyroda bajkowe krajobrazy i przepiekne plaże.

Zacznijmy od plaż Krabi, które dla wielu są najbardziej warte odwiedzenia i spędzenia większej ilości czasu.
Bez wątpienia najbardziej znana plażą Krabi jest Plaża Railay (Railay Beach) jest potencjalnie najbardziej atrakcyjną plażą w Tajlandii, choć naszym skromnym zdaniem są ciekawsze i piękniejsze plaże choćby położona tuż obok Phra nang Cave Beach.

Niestety do obu dostać się można tylko łodzią ze względu na duże klify z każdej strony odcinające półwysep na którym leżą od lądu. Bez wątpienia znajdziesz tu oszałamiający biały piasek, zapierające dech w piersiach widoki i fantastyczne wapienne klify. Natomiast po przybyciu nie znajdziesz żadnych dużych dróg ani samochodów ze względu na jego odcięte położenie. Oczywiście są tu bary i restauracje w których możesz spędzić wieczory, jeśli chcesz naprawdę poczuć się z dala od świata to to miejsce wydaje się odpowiednie.

Naszym zdaniem jest to idealne miejsce na jednodniową wycieczkę, którą najlepiej zacząć od rejsu z plaży Ao Nang Beach gdzie znajdują się łodzie pływające regularnie na półwysep.

Krabi Railay Beach
Krabi Phra nang Cave Beach
poda island, krabi, thailand-1127102.jpg
Piękne-wyspy-krabi

Wyspa Kurczaka czyli "Koh Kai" oraz Wyspa Tup (Tup Island) to dwie prawdziwie rajskie wyspy w Krabi.

Zdecydowanie godne polecenia stanowią główną atrakcję popularnej wycieczki po czterech wyspach „Four Island Tour„. Jest to rejs statkiem podczas którego zwiedzisz najpiękniejsze wyspy Krabi oczywiście pływanie i nurkowanie w programie. Oczywiście najbardziej słynna jest niezwykła formacja skalna zwana „Chicken Island” przypominająca głowę kurczaka przez co zapewne wzięła swą nazwę wyspa. Warto również odwiedzić szeroką białą ławicę która łączy Wyspę Kurczaka z wysepką Tup czyli „Tup Island„. Te wyspy tworzą naprawdę niesamowity widok i stanowią prawdziwy raj dla wszystkich którzy pragną poczuć klimat rajskich wysp.

Szczególnie podczas odpływu atmosfera robi się naprawdę spektakularna ponieważ w tym czasie tworzy się długa biała piaszczysta ławica łącząca „Wyspę Kurczaka” z „Wyspą Tup”. Gdy tylko woda jest wystarczająco niska, można z łatwością przejść z jednej wyspy na drugą. Co stanowi naprawdę wyjątkowe doświadczenie!
Zdecydowanie ze względów bezpieczeństwa w czasie przypływu nie ma możliwości przejścia przez piaszczystą ławicę!

Z kolei wyspa Tup jest naprawdę mała ale zarazem niezwykle piękna i naprawdę warto ją odwiedzić. Na wyspie Tup, a w zasadzie w jej otoczeniu są świetne możliwości do snurkowania, odkryjesz tu wspaniały kolorowy i różnorodny podwodny świat oczywiście najlepiej z opieka naszego polskiego przewodnika.

Z całą pewnością dobrym pomysłem na całodniową wycieczkę będzie odwiedzenie Emerald Pool oraz Tiger Cave Temple

Jednym z cudów przyrody Tajlandii i na pewno wartym odwiedzenia jest ten labirynt jaskiń, który znajduje się w dżungli i jest domem dla wielu mnichów, którzy tu mieszkają i czczą. Legenda głosi, że tygrys mieszkał kiedyś w jaskini skąd wzięła się nazwa świątyni. Schodami do góry czyli wspinaczka po 1237 stopniach co nie jest łatwym zadaniem ale kiedy dotrzesz na szczyt zostaniesz nagrodzony przepiękną panoramą Krabi, widokami na Morze Andamańskie i piękne wyspy.

Niezwykłe Emerald Pool znajdujące się w sercu małej dżungli w pobliżu rezerwatu Khao Phra Bang Khram.

Znajdują się w pięknym lesie deszczowym z dala od ruchliwego miasta Ao Nang i Krabi. Emerald Pool Krabi to piękna i naturalna kryształowa laguna położona w rezerwacie przyrody Khao Phra Bang Khram. Chociaż Emerald Pool nie jest najbliżej miasta Krabi lub Ao Nang, naprawdę warto wybrać się na jednodniową wycieczkę około 65 kilometrów w jedną stronę. Zdecydowanie możesz połączyć wizytę w Kryształowej Lagunie Krabi z wizytą w gorących źródłach Krabi! To zjawiskowe miejsce jest po drodze do Szmaragdowego Basenu, więc jest to idealne połączenie jednodniowej wycieczki.

krabi, thailand, buddha
Krabi Emerald Pool
thailand, krabi, summer-5004075.jpg
fish, food, thai-2105233.jpg

Oczywiście w Krabi jest o wiele więcej ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc.

Bez wątpienia warto zobaczyć samo miasto Krabi.
W przeciwieństwie do wielu miejsc, które odwiedzasz na wakacjach Krabi Town jest nieco inne. Oczywiście przyjmuje wielu turystów ale nie zmieniło się zbytnio na ich potrzeby. Nadal posiada swój wyjątkowy „lokalny” charakter. Rzeka płynąca przez miasto jest zawsze pełna kutrów rybackich przywożących świeże połowy wędrujące codziennie na stoły restauracyjne. Miasto ma własny klimat dzięki lokalnym barom i lokalom gastronomicznym, które warto odwiedzić aby poznać autentyczny smak Tajlandii.

Krabi Town podobnie jak wiele innych miast w Tajlandii ma rzecz jasna własny nocny targ (night market). Jest otwarty od piątku do niedzieli wieczorem i z pewnością nie można go przegapić. Jest tu kilkadziesiąt straganów z jedzeniem i lokalnymi pamiątkami.  Niewątpliwie warto wspomnieć o znanym punkcie sprzedającym lody kokosowe lody te są znane lokalnie ze  swojego znakomitego smaku.

Góry Khao Khanab Nam są najbardziej znanymi punktami orientacyjnymi w Krabi, znajdują się po obu stronach rzeki i są niezwykłym  cudem natury. Dwie góry z wieloma jaskiniami, które można zwiedzić. Znajdziesz tam wiele stalagmitów i stalaktytów tworzących niezwykłe widoki. Na jedną z gór można się wspiąć i podziwiać niezwykłe widoki.

Najlepsze Wycieczki do Tajlandii!

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy