...
Blog "Tajskie Wakacje" |

Nowe przepisy wjazdowe do Tajlandii od 11 stycznia 2022

Wszystko wskazuje na to że prócz Phuket Sandbox już od 11 stycznia 2022 roku Tajlandia ponownie otworzy Krabi i Ko Samui dla międzynarodowych przyjazdów w ramach programu Sandbox.

Kwalifikujący się podróżni to obywatele Tajlandii oraz podróżni z kwalifikujących się krajów w tym oczywiście puki co Polski.

Wjazd dla gości podróżujących samolotem możliwy będzie na międzynarodowym lotnisku w Phuket.
*W przypadku Krabi, Phang-Nga i Surat Thani (Ko Samui, Ko Pha-ngan i Ko Tao) udostępnimy aktualizację, gdy tylko oficjalne informacje będą dostępne.

Wymagania przed przybyciem

Wszyscy uprawnieni podróżni podróżujący z kwalifikujących się krajów muszą posiadać następujące dokumenty, aby wjechać do Tajlandii:

Wyrobiony Thailand Pass, który można złożyć na stronie https://tp.consular.go.th/.
Zaświadczenie lekarskie z wynikiem laboratoryjnym RT-PCR wskazującym, że COVID-19 nie został wykryty, wydane nie więcej niż 72 godziny przed podróżą.
Podróżujący w wieku poniżej 6 lat, podróżujący z rodzicami z ujemnym wynikiem testu RT-PCR w ciągu 72 godzin przed podróżą, nie muszą mieć negatywnego wyniku testu RT-PCR przed przyjazdem i mogą mieć test śliny przy wjeździe do Królestwa.

 

Tajskie wakacje - Phuket Sandbox
Krabo Railay Beach i Phra nang Cave Beach

Polisa ubezpieczeniowa z ochroną
nie mniejszą niż 50 000 USD.

Tajowie i zagraniczni emigranci objęci krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym Tajlandii są zwolnieni z tego wymogu.
Potwierdzona wpłata za co najmniej 7 dniowy pobyt w zatwierdzonym obiekcie noclegowym; takich jak hotel SHA++ w Krabi, Phang-Nga, Phuket lub Surat Thani (Ko Samui, Ko Pha-ngan i Ko Tao). Muszą również posiadać dowód potwierdzenia płatności za 2 testy RT-PCR, które można zarezerwować na stronie www.thailandpsas.com (2100 Bahtów za 1 test lub łącznie 4200 Bahtów za 2 testy).
Zaświadczenie o szczepieniu/wyzdrowieniu COVID-19
Każda osoba w wieku 18 lat i starsza musi zostać w pełni zaszczepiona na COVID-19 zatwierdzoną szczepionką co najmniej 14 dni przed podróżą do Tajlandii.
Podróżni w wieku 12-17 lat podróżujący do Tajlandii bez opieki muszą zostać zaszczepieni co najmniej 1 dawką zatwierdzonej szczepionki. Dzieci podróżujące z rodzicami są zwolnione z tego wymogu.

 

Podróżni z historią zakażenia COVID-19, którzy wyzdrowieli dzięki leczeniu, oraz podróżni, którzy otrzymali co najmniej 1 dawkę zatwierdzonej szczepionki po zakażeniu, muszą posiadać zaświadczenie o wyzdrowieniu z powodu COVID-19.

Wszyscy podróżni muszą przejść „kontrolę wyjazdową” w miejscu odlotu, tj. przy stanowisku odprawy linii lotniczych, i przedstawić wymagane dokumenty osobie odpowiedzialnej za przeprowadzenie kontroli.
Wymagania w dniu przyjazdu / podczas pobytu

Formalności dla podróżnych w programie Sandbox.

Podróżni muszą wypełnić formularz imigracyjny TM6 (podczas podróży samolotem).
Po przybyciu do terminalu lotniska podróżni muszą wypełnić i podpisać formularz kwarantanny przed udaniem się do punktu kontroli zdrowia. Dzieci poniżej 12 roku życia mogą korzystać z tego samego formularza co ich rodzice/opiekunowie.

Wymagane dokumenty, w tym przepustkę Thailand Pass, datę przyjazdu i wyniki testu RT-PCR należy okazać funkcjonariuszom po przylocie w celu przeprowadzenia kontroli. Pod warunkiem, że wszystkie dokumenty są w porządku, funkcjonariusze umieszczają formularz kwarantanny z oficjalną pieczęcią tajlandzkiego Departamentu Kontroli Chorób, wraz z instrukcją poddania się kwarantannie lub obowiązkowemu pobytowi oraz 2 wymaganymi testami RT-PCR.
Podróżni otrzymają kopię umieszczonego formularza kwarantanny wraz z kodem QR wskazującym na wymóg 2 obowiązkowych testów RT-PCR, które muszą zostać opłacone przez podróżnych przed złożeniem wniosku.
Podróżni następnie przechodzą formalności w imigracji. Oprócz przejścia przez procedury imigracyjne, podróżni muszą również przedstawić swoją kopię dołączonego formularza kwarantanny i paszportu urzędnikowi imigracyjnemu w celu przeprowadzenia kontroli. Pod warunkiem, że wszystko jest w porządku, podróżni będą mogli przejść do wcześniej ustalonego transferu do zarezerwowanego hotelu.

Po przybyciu do hotelu podróżni muszą przedstawić kopię umieszczonego formularza kwarantanny personelowi hotelu w celu sprawdzenia, jaki rodzaj programu wjazdowego jest dozwolony dla podróżnych. Dane podróżnych zostaną następnie zarejestrowane w systemie COSTE. Następnie podróżni muszą przejść pierwszy test RT-PCR (z wyjątkiem tych, którzy już poddali się testowi w wyznaczonych przez rząd szpitalach/ośrodkach laboratoryjnych przed przybyciem do hotelu).
W przypadku otrzymania negatywnego wyniku testu RT-PCR, podróżni mogą korzystać z atrakcji turystycznych w miejscu docelowym Sandbox przez 7 dni, ale muszą wracać do wcześniej ustalonego miejsca zakwaterowania na noc. W żadnym innym miejscu nie mogą nocować.

W przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID-19

Podróżni zostaną skierowani do placówki opieki zdrowotnej w celu uzyskania odpowiedniego leczenia, którego wydatki muszą być pokryte wymaganym ubezpieczeniem lub krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym dla Tajów i kwalifikujących się cudzoziemców.
W dniach 5-6 podróżni muszą udać się na wizytę do wyznaczonych przez rząd szpitali/ośrodków laboratoryjnych, aby przejść drugi test RT-PCR (uwaga te oba testy przed złożeniem wniosku o kartę Thailand Pass muszą zostać opłacone z góry).
Podróżni przekazują kopię umieszczonego formularza kwarantanny/opłaconego z góry numeru testu RT-PCR szpitalom/ośrodkom laboratoryjnym w celach informacyjnych.

Uwagi:

Podróżni muszą pozostać co najmniej przez pierwsze 7 nocy w miejscu docelowym Sandbox, jeśli planują kontynuować podróż do innych miejsc w Tajlandii. W przypadku pobytu na mniej niż 7 nocy podróżny musi natychmiast opuścić Tajlandię do innego kraju.
Wszyscy podróżni muszą pobrać i zainstalować aplikację MorChana oraz włączyć ją przez cały czas w celu podjęcia środków zapobiegawczych COVID-19 i zapisania wyniku w Dniu 5-6 w aplikacji.

Wytyczne dotyczące wyjazdów krajowych/międzynarodowych

W przypadku wyjazdów międzynarodowych obowiązkiem podróżnych lub ich organizacji jest upewnienie się, że podróżni spełniają wymagania dotyczące ich określonego międzynarodowego celu podróży, niezależnie od punktu wyjazdu.
W przypadku wyjazdu krajowego, po odbyciu wymaganego 7-dniowego obowiązkowego pobytu w miejscu docelowym Sandbox, podróżni mogą udać się w dowolne miejsce w Tajlandii.

Należy pamiętać, że informacje te służą wyłącznie jako odniesienie i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Szczególnie ważne jest regularne sprawdzanie na stronie ambasady aby być na bieżąco z tym, co pozostaje bardzo płynną i szybko zmieniającą się sytuacją.

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.