Phi Phi rajskie wyspy

Czy wyspy Phi Phi to prawdziwy raj na ziemi?

Koh Phi Phi to kawałek azjatyckiego raju, który szczyci się turkusowymi wodami, złotymi piaskami i wręcz idyllicznym krajobrazem morskim.

Bez wątpienia tropikalna sceneria Phi Phi i rajska atmosfera wyspy sprawiły że jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Tajlandii. Jest tu wiele atrakcji zarówno dla aktywnych poszukiwaczy przygód jak i plażowiczów chcących nieco zerknąć na bajeczny podwodny świat. Jest tu wiele niesamowitych atrakcji i miejsc do zwiedzenia.

Jednak aby dostać się na wyspę musisz popłynąć promem z Phuket lub Krabi. Wyspa stała się szczególnie popularnym miejscem turystycznym po nakręceniu tu w 1999 roku filmu Danny’ego Boyle’a „Plaża” z Leonardo Dicaprio, od tego dnia życie na wyspie już nigdy nie było takie samo. Lśniący biały piasek, urwiska wystrzeliwujące prosto z morza.
Z całą pewnością ta wyspa ma wszystko co powinien mieć tropikalny raj, a nawet więcej.

Przedstawimy jedynie kilka ciekawszych pomysłów z długiej listy  na spędzenie czasu w tym cudownym miejscu.

Wycieczki fakultatywne Phi Phi Tajlandia
Rejs katamaranem Tajlandia
Wyspy Phi Phi - Jaskinia
Wyspy Phi Phi

Bez wątpienia wyspy Phi Phi to jedno z tych miejsc na które zdecydowanie warto się wybrać.

No dobrze ale co jeśli już dopłyniemy do tego niezwykłego zakątka Tajlandii. Oczywiście warto wybrać się na spacer i rekonesans po najbliższej okolicy. Ko Phi Phi Don główna wyspa na której znajdują się hotele i cała infrastruktura turystyczna sama w sobie stanowi atrakcję. Zdecydowanie samo przebywanie w tak urokliwym miejscu stanowi ogromną przyjemność. Możesz spędzić nieco czasu na głównej plaży „Loh Dalum Beach” poznać zakamarki wąskich uliczek z ogromną ilością restauracji, barów, sklepików, studiów tatuażu, czy agencji oferujących wycieczki po okolicy.

Dobrym pomysłem jest punkt widokowy, a w zasadzie trzy miejsca z których można podziwiać panoramę wyspy i okolic.

Niezwykła wycieczka po okolicznych wyspach.

Bez wątpienia wycieczka łodzią to najlepsza opcja na zwiedzanie okolicznych cudów natury. Wycieczka do najciekawszych miejsc i wysp w okolicy startuje z głównej wyspy Ko Phi Phi Don ok godziny 10 rano. W programie Ko Phi Phi Le z obłędną laguną Phi Le Lagoon w której przez ok godzinę będziesz mógł podziwiać podwodny świat snurkując w iście rajskim otoczeniu. Następnie w planie równie piękna Maya Bay z plażą Lim Buz Beach, która okresowo jest niestety zamykana dla turystów i wówczas można ją podziwiać jedynie z daleka. Następnie udamy się na zwiedzanie Ko Phi Phi Don czyli miejsc dostępnych jedynie łodzią lub będących po drodze do kolejnej wyspy Bamboo Island i Moskito Island. Odwiedzimy małpią plażę oraz Nui Beach, znów ponurkujemy na rafie nazywanej Sharks Point gdzie możemy spotkać niewielkie rekiny.

Wyspa bambusowa „Bamboo Island” jest rezerwatem z piękną plażą i w brew nazwie całkowitym brakiem bambusów. Moskito Island jest również niedostępna dla turystów i można ją podziwiać od strony wody. Wycieczka kończy się zależnie od programu ok godziny 16-17.

Rajskie wyspy Phi Phi
Wycieczki Tajlandia - Rejsy Katamaranem
Wyspy Phi Phi małpia plaża
Wyspy Phi Phi małpia plaża

Kajaki na Phi Phi

Jest to dość popularny sposób na odwiedzenie miejsc niedostępnych droga lądową. Niewątpliwie przy okazji zyskujemy sporą dawkę aktywności fizycznej, która w połączeniu z pięknem otaczającej nas przyrody wydaje się wyjątkowo przyjemna.

Kajaki można wynająć w kilku miejscach przy samej plaży na godziny lub na cały dzień. Pamiętaj aby zabrać dużo napojów, sprzęt do nurkowania oraz co dość ważne zabezpieczyć sprzęt foto i telefon przez namoknięciem lub zatopieniem gdyż o wywrotkę na kajaku nie trudno.

Wyprawa na małpią wyspę kajakiem to godzinka leniwego wiosłowania w obie strony i spędzenia tak 20-30 min. Jednak jeśli chcesz opłynąć wyspę to już całodniowa wyprawa dla wprawionych kajakarzy i lepiej podzielić to na dwa dni niekoniecznie po sobie:)

Nurkowanie zarówno dla wprawionych z uprawnieniami jak i dla amatorów z "maską i fajką"

Z całą pewnością wyspy Phi Phi to raj dla amatorów podwodnego świata. Na wyspie znajdziemy firmy zajmujące się organizowaniem szkoleń, wypraw nurkowych z profesjonalnym akwalungiem jak i wycieczek dla spragnionych amatorów „snukeringu” czyli przypowierzchniowego pływania z maską i fajką.

Warto zapoznać się z możliwościami i najlepszymi miejscami do tego typu rekreacji przed przyjazdem na wyspy.
Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wycieczek zawierających w programie pobyt na Phi Phi. W programie dodajemy opcje wycieczek fakultatywnych z nurkowaniem czy snurkowaniem w najciekawszych miejscach.

Oczywiście musisz pamiętać że czasem przy niekorzystnych prądach w niektórych miejscach woda może nie być krystalicznie przejrzysta. Nie mniej jednak nawet w najgorszych warunkach widoczność przekracza 10m, a przy dobrych widać znacznie dalej. 

Rejs wycieczka po wyspach Phi Phi
Nurkowanie na wyspach Phi Phi
Wyspy Phi Phi - wycieczki fakultatywne
Phi Phi Wycieczki na rajskie wyspy w Tajlandii

Kiedy i na jak długo warto pojechać na wyspy Phi Phi?

Niestety bardzo wiele osób planujących pobyt na Phi Phi popełnia jeden z dwóch podstawowych błędów.  Pierwszy to długość pobytu, a drugi oczekiwania. Jeśli chodzi o długość pobytu to jeśli planujesz tam spędzić jeden dzień i płynąć dalej lub jedną noc i kolejnego dnia powrót to powinieneś odpuścić wyjazd lub wygospodarować przynajmniej 3 dni.

Wiele osób po jednodniowym pobycie jest rozczarowana tłumami, cenami, brakiem spokoju. Bez wątpienia nie poznasz tego miejsca w jeden lub dwa dni spędzając chwilę w centralnej części Ko Phi Phi Don gdzie zawsze jest masa ludzi, sklepów, restauracji i agencji turystycznych. Jednak właśnie to miejsce jest po to aby załatwić zakupy, zjeść wieczorem kolacje lub posiedzieć i zrelaksować się w barze przy piwku czy drineczku z palemką:).

Nie polecam spędzać tam więcej niż 7 dni, przy czym 4-5 dni to chyba optymalny czas na poznanie najciekawszych miejsc. Oczywiście najlepszą porą roku będzie okres między  listopadem a marcem, niemniej jeśli pojedziesz tam w maju czy lipcu pogoda powinna być ok, a w bonusie otrzymasz zdecydowanie mniejszą plagę turystów i niższe ceny.

Jeśli chodzi o wybujałe oczekiwania przybywających turystów to pamiętaj że Tajlandia jest generalnie pięknym krajem, a wyspy zarówno Phi Phi jak i inne są dość  podobne i bardzo piękne. Jeśli zwiedzałeś inne rejony Tajlandii np. Koh Samui, Ko Chang, Phuket itp. to nie spodziewaj się niezwykłych fajerwerków. Poznaj bliżej wyspy Phi Phi i sam wyrób sobie zdanie na ich temat.

Wyspy Phi Phi filmowane z drona

Bez wątpienia zdjęcia i ujęcia z drona jakie miałem przyjemność wykonać odwiedzając Phi Phi  w różnych okresach powinny nieco opowiedzieć o tym wspaniałym miejscu.

Oczywiście zapoznaj się z naszą ofertą wycieczek zawierających w programie kilkudniowy pobyt na Phi Phi.

Wyspy Phi Phi - Wycieczka jednodniowa na wyspy Phi Phi

Najlepsze Wycieczki do Tajlandii!

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy