Phuket

Największa wyspa Tajlandii Phuket.

Wyspa Phuket ulubione miejsce wakacji milionów turystów z całego świata!

Phuket to największa wyspa Tajlandii i prawdopodobnie najbardziej znana. Bez wątpienia błękitne wody, piaszczyste plaże, wyjątkowa tajska kuchnia oraz doskonałe możliwości do snurkowania i nurkowania to jej ogromne atuty. Przybywający z całego świata turyści odwiedzają Phuket by odpocząć w jednym z najlepszych i najpopularniejszych miejsc w Tajlandii.

Phuket ma wyjątkowy klimat z ciepłymi i słonecznymi dniami przez cały rok. Sezon monsunowy trwa zwykle od połowy maja do października, ale w tym okresie może padać tylko raz lub dwa razy dziennie. Bez wątpienia jej ogromnym atutem jest międzynarodowe lotnisko przez co jest łatwo dostępny dla turystów z całego świata.

Gorąco polecamy nasza wycieczki fakultatywne po Bangkoku, zarówno jednodniowe jak i kilkudniowe organizowane bezpośrednio z Phuket. Zostaniecie odebrani z hotelu na Phuket i odwiezieni po zakończeniu wycieczki. Organizujemy zarówno transfery jak i bilety lotnicze na trasie z Phuket do Bangkoku i z powrotem.
Więcej informacji o naszych wycieczkach organizowanych na Phuket znajdziesz w zakładce „Wycieczki fakultatywne z Phuket

Rajskie wyspy
Rajskie wyspy Phi Phi

Phuket wycieczki fakultatywne.

Phuket Patong Beach
Phuket Kata Beach - Wycieczki z Phuket do Bangkoku
Wycieczki z Phuket do Bangkoku

Do największych atrakcji wyspy należą plaże.

Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych jest plaża „Patong Beach”

Najdłuższa plaża Phuket uważana niegdyś za najpiękniejszą ale rozwój turystyki zmienił ją w tętniące życiem centrum wszelakich atrakcji od plażowych po kulinarne a na nocnych skończywszy. Mimo to Patong jest świetnym miejscem do do tego aby spędzić tam przynajmniej kilka dni.

Niezaprzeczalnie Patong będzie idealnym miejscem dla wszystkich szukających bardziej rozrywkowego i aktywnego wypoczynku.
Z racji położenia możesz śmiało potraktować Patong jako idealną bazę wypadową do zwiedzania wyspy w ciągu dnia i wieczornego relaksu w najlepszych barach i klubach na wyspie, które znajdziesz na Bangla Road.

Spaceruj po Złotych Piaskach Plaży Kata

Otoczona palmami Kata Beach to urocza, kręta zatoka ze wzgórzami na obu końcach. Chociaż  turystyczna jest zdecydowanie spokojniejsza niż Patong Beach z mniejszą liczbą handlarzy. Niewielka wysepka znajduje się tuż przy brzegu, a sama plaża jest szeroka z miękkim, białym piaskiem i przyzwoitymi miejscami do nurkowania na obu końcach.
Jeśli chcesz jeszcze spokojniejszego kawałka linii brzegowej, udaj się na południe do sąsiedniej plaży Kata Noi.

Phuket to wiele innych wspaniałych plaż od szerokich i długich po małe romantyczne często schowane za drzewami jednak niemal wszystkie przepiękne.

Warto wspomnieć o  Karon Beach to 3,5-kilometrowy pas ze skrzypiącym, złotym piaskiem i szafirowym morzem. Również warta odwiedzenia uważana za najbardziej romantyczną „Fredom Beach”.

Warte zwiedzenia Plaże Phuket:

  • Patong Beach
  • Kata Beach
  • Kata Noi Beach
  • Surin Beach
  • Karon Beach
  • Bang Tao Beach
  • Rawai Beach
  • Nai Harn Beach
  • Kamala Beach
  • Freedom Beach

Odkryj Phuket Town czyli największe miasto wyspy Phuket.

Niewątpliwie Miasto Phuket (Phuket Town) jest nieco oryginalne, głównie dzięki wpływom Portugalczyków prowadzących tu niegdyś rozległe interesy związane z wydobyciem cyny. Leży na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy w malowniczej zatoce. Zdecydowanie, podobnie jak cała wyspa jest miastem tętniącym życiem dzięki licznym hotelom, restauracjom, salonom masażu i innym atrakcjom turystycznym.

Architektura odzwierciedla wpływy chińskich imigrantów i portugalską estetykę i stanowi interesujący kontrast z bardziej tradycyjnymi stylami tajlandzkimi widzianymi gdzie indziej. Z pewnością jeśli  spacerujesz ulicami Starego Miasta Phuket docenisz urok jego dobrze zachowanych sklepów, rezydencji z chińsko-portugalskimi wpływami z dawnych epok.
Gorąco polecamy odwiedzenie tzw. Starego Miasta (Phuket old Town) gdzie kilka uliczek tworzy niepowtarzalny klimat i przeniesie was w nieco lizbońskie klimaty, które pozostawili po sobie Portugalczycy.

Inne atrakcje w mieście to odwiedzenie Muzeum Trickeye w Phuket, interaktywnej galerii sztuki 3D i oddanie hołdu w świątyni Jui Tui, kolorowej chińskiej świątyni.
Oczywiście warto odwiedzić oceanarium i okoliczne świątynie, w tym pobliskiego „Big Buddę„.

pkuket-town
Nurkowanie

Nurkowanie i snorkeling (nurkowanie z fajką) na Phuket to jeden z lepszych pomysłów na dobrą zabawę.

Bez wątpienia wody wokół wyspy Phuket oferują jedne z najlepszych warunków do nurkowań i snorkelingu w Tajlandii.  Widoczność jest dobra, a temperatura wody waha się od 26 do 30 stopni Celsjusza. Oprócz kolorowych koralowców i tropikalnych ryb można zobaczyć koniki morskie, żółwie morskie, manty, a nawet rekiny wielorybie.

Wielu podróżnych przyjeżdża do Tajlandii, aby ukończyć certyfikat nurkowania, ponieważ kursy są tutaj tańsze niż w innych krajach. Bez wątpienia jest wiele szkółek, a na szkolenie  zabiorą Cię na Koh Phi Phi jedną z najpiękniejszych wysp świata lub inne malownicze miejsce w pobliżu wyspy.

Zdecydowanie po zdobyciu certyfikatu i umiejętności nurkowania rozważ wizytę w Parku Narodowym Similan Islands. Składający się z jedenastu niezamieszkanych wysp, obszar ten słynie z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania.

Z całą pewnością warto odwiedzić centrum rehabilitacji Gibbonów oraz wodospad Bang Pae.

Centrum Rehabilitacji Gibbona, znajdujące się na obszarze Khao Pra Theaw Non-Hunting Area, jest doskonałym miejscem aby dowiedzieć się więcej o tych inteligentnych stworzeniach i jednocześnie wspierać jego działalność. Misją ośrodka jest ratowanie, rehabilitacja i przywracanie gibonów do ich naturalnego środowiska.

Wiele z tych zwierząt zostało odebranych matkom jako niemowlęta i sprzedanych jako zwierzęta domowe lub wykorzystywanych jako atrakcja turystyczna. Kontakt z ludźmi jest ograniczony dla tych zwierząt nadających się do wypuszczenia. Dlatego nie przyzwyczajają się do ludzi i mają szanse powrotu na wolność.

Centrum nie pobiera opłaty za wstęp ale wejście do parku jest płatne. Możesz jednak wesprzeć pracę ośrodka przekazując darowiznę do specjalnych „puszek”.

Oczywiście po wizycie w centrum polecamy wybrać się na wędrówkę przez bujny las tropikalny do wodospadu Bang Pae, aby zażyć orzeźwiającej kąpieli w basenach.

Adres: Wodospad Bang Pae oraz Centrum rehabilitacji Gibonów

Oficjalna strona: https://www.gibbonproject.org/

Gibony Phuket
bang-tae-waterfall- Wodospad Phuket
Phuket-Karon Viewpoint
Wyspa Phuket Promthep Cape
Phuket Black Rock

Bez wątpienia punkty widokowe na Phuket warto odwiedzić. Najlepiej to zrobić w trakcie zwiedzania wyspy.

Oczywiście takich miejsc na Phuket jest wiele, zapewne zwiedzając wyspę natrafisz na niejeden.

Zdecydowanie warte polecenia są trzy z nich ze względu na łatwy dostęp i możliwość ich odwiedzenia w trakcie jednej wycieczki np. na skuterze. Zdecydowanie więcej wysiłku należy włożyć aby dotrzeć do czwartego jednak jest tego warty.

Pierwszy z nich to punkt widokowy Karon
(Karon Viewpoint – Wzgórze Trzech Plaż)

Na południe od plaży Kata Noi, ten punkt widokowy o trafnej nazwie zapewnia piękny widok na trzy najpiękniejsze plaże Phuket: Kata Noi, Kata Yai i Karon Beach.
Bez wątpienia jest to jeden z najczęściej fotografowanych widoków na wyspie. Do punktu widokowego można dotrzeć podróżując w kierunku południowego krańca wyspy, gdzie czeka kolejny punkt widokowy.

Promthep Cape to najbardziej na południe wysunięty kawałek wyspy.

Jednocześnie jest doskonałym punktem widokowym przyciągającym wielu turystów. Na szczycie znajdziesz piękne figurki słoni, jest również pomnik Admirała Kiartiwongsehe Abhakara (księcia Chumphona) było on 28 dzieckiem Króla Ramy V i uważany jest za ojca Tajskiej marynarki wojennej. Wiele osób przybywa złożyć mu hołd traktując go jak jedno ze 108 bóstw. Jest tu również maleńkie muzeum poświęcone jego osobie.

Odwiedzając Big Buddę jedną z bardziej popularnych atrakcji Phuket znajdziesz się w kolejnym doskonałym punkcie widokowym skąd rozpościera się wspaniały widok na morze Andamańskie.

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest Punkt widokowy Black Rock.

Zdecydowanie jednak jest trudny do zdobycia ale z pewnością wart wysiłku. Aby się tam dostać musisz dostać się do lasu deszczowego nad plażą Ao Sane Beach. Jednak  aby podziwiać wspaniały widok na południe od Phuket nie zapomnij wody gdyż czeka cię nieco wędrówki.

Big Budda to jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych Phuket.

Niewątpliwie siedzący spokojnie nad wyspą na szczycie wzgórz Nakkerd pomiędzy Kata i Chalong, Wielki Budda z Phuket jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów na wyspie.
Fantastyczne widoki i 360 stopni do przejścia w górę witają Cię po dotarciu na szczyt.  Po ich pokonaniu staniesz przed 45-metrowym pomnikiem pokrytym białym jadeitowym marmurem. Posąg został zbudowany w 2004 roku, a w zasadzie to jego budowa trwa nieprzerwanie do dziś i trudno wskazać datę jego zakończenia.

Z całą pewnością jest to spokojne miejsce, doskonałe na odpoczynek w trakcie zwiedzania wyspy. Flagi modlitewne powiewają na wietrze co chwilę słychać brzęczenie małych dzwoneczków i śpiew mnichów. Aby się tam dostać trzeba pokonać krętą drogę, często stromą, która prowadzi na szczyt wzgórza. Po drodze czeka na wiele atrakcji, można zjeść w w jednej z kilku przydrożnych restauracji z pięknymi widokami na wyspę.

Zdecydowanie warto wspomnieć że nasza wycieczka całodniowa może być świetną opcją zobaczenia ich wszystkich. 

Zabierzemy Cię do jednych z najlepszych miejsc w Phuket, czyli punktów widokowych Karon i Promthep Cape, z których można podziwiać wspaniałe pocztówkowe widoki na Morze Andamańskie. Następnie zobaczysz największą świątynie Phuket, Wat Chalong oraz inną obecnie odrestaurowaną ale do niedawna wyglądającą nieco jak opuszona z wyjątkowym klimatem Wat Phra Nang. Ostatnim przystankiem na trasie jest Wielki Budda, gdzie będziesz mógł podziwiać świątynie oraz widoki.

Phuket-Big-Budda - Wycieczka objazdowa do Tajlandii: Stwórz swoją własną przygodę - KONFIGURATOR WYCIECZEK
Phuket Wat Chalong

Oczywiście świątynie Wat Chalong i Wat Phra Thong to miejsca które należy odwiedzić w trakcie pobytu na Phuket.

Wat Chalong to największa, najpopularniejsza i prawdopodobnie najpiękniejsza z 29 świątyń na Phuket.

Jest on poświęcony dwóm bardzo szanowanym mnichom, Luang Pho Chaem i Luang Pho Chuang, a wewnątrz można zobaczyć ich woskowe modele naturalnej wielkości.

Wielka Pagoda chroni fragment kości Buddy i zawiera malowidła ścienne przedstawiające historię życia Buddy. Zdecydowanie pamiętaj aby być odpowiednio ubranym, odwiedzający nie mogą nosić butów wewnątrz świątyni. Mężczyźni powinni nosić długie spodnie, a kobiety muszą zakrywać ramiona i kolana.

Wat Phra Nang Sang to świątynia przesiąknięta lokalnymi tradycjami z bohatą historią.

Do niedawna wyglądała na znaczoną i opuszczoną z niewiarygodnym nieco mrocznym klimatem. Jednak w 2018 roku została odrestaurowana odzyskując blask i tracąc zarazem nieco mroczny klimat starych ruin. Wat Phra Nang Sang została zbudowana ponad 200 lat temu i pierwotnie była znany jako Wat Takian i jest jedną z najstarszych tajskich świątyń w Phuket.

Ta niezwykła świątynia została zbudowana gdy Thalang było głównym miastem wyspy Phuket i było polem bitwy podczas wojny birmańskiej w 1785 roku.

Legenda głosi że Lady Luad Khao, małżonka władcy Nakhon Si Thammarat, została skazana na śmierć za romans. Przed egzekucją poprosiła o ostatnią przysługę aby udać się na Sri Lankę aby złożyć ostatni hołd relikwiom Buddy. Zbudowała tę świątynię po powrocie skąd wieła się nazwa Wat Phra Nang Sang co oznacza „zbudowany przez Królewską Panią”. Historia mówi, że kiedy została stracona, jej krew była biała i stała się znana jako Phra Nang Luad Khao, dama z białą krwią.

Wat Phra Thong jest świątyną z ciekawą legendą o chłopcu i zakopanym złotym Buddzie, który został przełamany przy prubie wydobycia.

Bardzo ładna świątynia leżąca przy głównej drodze prowadzącej przez Phuket. Jej szczyty i okna prezentują bogate rzeźbienia. Jeśli jesteś miłośnikiem tego typu miejsc z pewnością powinieneś ją odwiedzić.

Zdecydowanie trafionym pomysłem będą wycieczki szybkimi łodziami lub promami po okolicznych wyspach.

Oczywiście możesz spędzić czas relaksując się na plaży i kożystać z jej atrakcji przez cały pobyt. Zdecydowanie jednak warto podczas pobytu na wyspie zapisać się na wycieczki fakultatywne po okolicznych wyspach i wysepkach aby odkryć oszałamiający krajobraz morski otaczający Phuket.

Na szczególną uwagę zasługują Maphrao, Nakha Yai i Nakha Noi (na wschodnim wybrzeżu, z kulturą pereł na tym ostatnim), a także Koh Kaeo, Racha Noi i Racha Yai (poza południowym krańcem) i wreszcie mała Koh Kupa na zachodnim wybrzeżu Hat Kata.

Zorganizowane wycieczki to najlepszy sposób, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje. Wycieczka z przewodnikiem po Zatoce Phang Nga z Phuket obejmuje wizytę w najciekawszych miejscach w tym wyspy Phi Phi i słynną plażę w zatoce Maya Bay z Filmu Leonardo DiCaprio „Plaża„. Przewodnik, transport, jedzenie i napoje są wliczone w cenę.

Rejsy Phuket
PhiPhi rejs promem

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy

Uśmiechy z jakimi spotkasz się na wakacjach w Tajlandii z pewnością pozostaną na długo w Twojej pamięci. Niesamowita różnorodność dań i potraw tajskiej kuchni przyprawi Cię o pozytywny zawrót głowy, pobudzając zmysły smaku i zapachu o których nie miałeś pojęcia!