Blog "Tajskie Wakacje" |

Wycieczka na własną rękę do Tajlandii

Tajlandia na własną rękę czyli od czego zacząć i jakich błędów unikać i czy to się opłaci?

Z całą pewnością myśląc o Tajlandii i wyjeździe na 2-3 tygodnie zastanawiasz się jak to zrobić najlepiej. Oczywiście ceny wycieczek zorganizowanych do Tajlandii w polskich i europejskich biurach wydaja się być wysokie. Tak naprawdę to wynikają z tego że biuro musi na tym zarobić, spełnić masę warunków, opłacić ubezpieczenia, zakupić bilety, hotele, opłacić osobę zajmująca się wycieczką na miejscu co w Tajlandii nie jest łatwe. Generalnie koszty wycieczki z biura wydają się horrendalne w porównaniu z kosztami jakie skalkulujesz po informacjach wyszukanych w internecie.

No właśnie ale czy na własną rękę znaczy tanio?

Bez wątpienia wszystko zależy od oczekiwań, jeśli znasz nieco realia w Tajlandii i język angielki to raczej nie powinieneś mieć problemów z przemieszczaniem się po Tajlandii. Pomijając bilety lotnicze hotele w Tajlandii można wynająć już od 30-50zł za dobę dla 2 os, jednak mówimy tu raczej o bardzo budżetowych rozwiązaniach i realnie jeśli myślisz o noclegu we względnie czystym i położonym w dobrym miejscu obiekcie bardziej trzeba myśleć o kwotach z przedziału 100-200zł doba, często w tej cenie będzie śniadanie co jest bardzo praktyczne i opłacalne.

 

Tajskie wakacje - Phuket Sandbox
Świątynia Szmaragdowego Buddy Bangkok
Pattaya hotel room
Ko Samet - port

Planowanie i formalności, jak unikać błędów.

Oczywiście musisz być świadomy tego że organizując wyjazd samodzielnie  masz zdecydowanie większe szanse na popełnienie kosztownego błędu. Wiele osób popełnia taki błąd jadąc na tzw. żywioł co często kończy się tym że na wakacje pojadą tylko pieniądze, a podróż zacznie i zakończy już na lotnisku. Począwszy od lotów trzeba mieć świadomość że Tajlandia to nie Europa i przepisy zwłaszcza w dobie pandemii to skomplikowana sprawa. Często nawet osoby z doświadczeniem przez nieuwagę nie zostaną wpuszczone na pokład z przyczyn formalnych, często braku jakiegoś niby nieistotnego papierka.

Thaialnd Pass to podstawa od 1 listopada 2021 bez wyrobienia kodu QR nawet nie myśl o lotnisku.

Zaczynając plany zacznij od zapoznania się z aktualnymi przepisami, aby wjechać do Tajlandii potrzebujesz ubezpieczenia na co najmniej 50 tyś $ na okres pobytu w Tajlandii. Oczywiście wykupienia hoteli w tym najważniejszego na pierwsza dobę z oznaczeniem SHA+ ale uwaga sama rezerwacja na bookingu czy innego pośrednika jest nieważna bez dodatkowych formalności załatwianych przez hotel indywidualnie dla ciebie. Mowa tu o Teście i rejestracji w systemie Thailand Pass, które to czynności hotel wykona po wcześniejszym opłaceniu. Więc planując podroż, pierwszą dobę musisz opłacić z góry najlepiej dogadując się indywidualnie z hotelem drogą mailowa. Następnie bukując normalnie np. w Booking.com na kolejne dni i kupując odpowiednie ubezpieczenie. Dopiero po załatwieniu tych spraw można ubiegać się o Thailand Pass.
Procedura jak załatwiać Thailand Pass tu.

Zwiedzanie Tajlandii na własną rękę, częste błędy.

Zdecydowanie najczęstszym błędem wśród osób wybierających się na własną rękę do Tajlandii jest przeświadczenie że sami najtaniej są w stanie zorganizować pobyt i zwiedzanie. Oczywiście często cena np. zwiedzania Bangkoku będzie niższa niż ta w przypadku zapłacenia dodatkowo dla polskiego przewodnika. Jednak nie do końca jest tak w praktyce. Wystarczy przy planowaniu skontaktować się z polskim przewodnikiem i sprawdzić jak wygląda dostępność i cena w danym dniu. Często bowiem można trafić na dzień w którym przewodnik ma małą grupę. Wówczas dołączenie do grupy może kosztować np. 100-150zł, a korzyści w postaci ilości zwiedzonych miejsc, informacji i oszczędności na transporcie będą znacznie wyższe.

Sprawa rezerwacji hoteli.

Zapewne wiele osób zwiedzających Tajlandię również doświadczyła podobnego błędu rezerwując hotel na Bookingu, chodzi oczywiście o standard i lokalizację. Często hotel okazuje się być delikatnie mówiąc nie taki jak w opisie. Jeśli spędzamy tam jedną noc to zapewne jest to do przeżycia, ale pobyt na 3-5 nocy może być wyzwaniem.
Warto również poszukać niezależnych informacji lub zlecić pomoc przy załatwieniu sprawdzonych hoteli.

Wycieczki Tajlandia
Tajskie wakacje - Wycieczki wczasy wakacje w Tajlandii po polsku - Rajskie wyspy w Tajlandii
Wycieczki Tajlandia - Bangkok Pałac
Bąd przy rezerwacji hotelu w Tajlandii

Profesjonalna pomoc lokalnego biura w planowaniu pobytu i zwiedzania Tajlandii.

Bez wątpienia doskonałym pomysłem jest skorzystanie z usług doświadczonego przewodnika lub lokalnego biura np. takiego jak TajskieWakacje.pl.
Jeśli chodzi o nasza pomoc to oferujemy kompleksowe usługi związane z pobytem w Tajlandii. Jeśli zatem planujesz np. wyjazd na 3 tygodnie z określonym budżetem i ilością osób, warto rozważyć profesjonalne wsparcie i pomoc przy planowaniu. Znajdziemy najkorzystniejsze lokalizacje, dopasujemy standardy hoteli do budżetu, załatwimy pomoc i namiary na lokalne fakultety, pomożemy z transferami, wyślemy plany i wsparcie do zwiedzania najciekawszych miejsc w odwiedzanych lokalizacjach.
Zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie i pomoc podczas pobytu w Tajlandii.

Jeśli chodzi o koszty to w zdecydowanej większości przypadków kwota wydana na naszą pomoc zwróci się z nawiązką podczas pobytu w Tajlandii.
Ceny naszych usług w planowaniu pobytów w Tajlandii zaczynają się od 150zł/os.

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy