Bangkok z polskim przewodnikiem – Wycieczka fakultatywna jednodniowa

(11 opinii klienta)

od: 55,00 

Najważniejsze miejsca w Bangkoku.

Wycieczka jednodniowa po Bangkoku z polskim lub lokalnym przewodnikiem.
W programie m.in. Wat Arun, Wat Pho, Pałac Królewski, rejsy łodzią po kanałach w Bangkoku, przejażdżka Tuk Tuk’ami, Khao San Road, China Town
i wiele innych ciekawych miejsc.

W CENIE WYCIECZKI:
Polski lub tajski przewodnik na trasie całej wycieczki.
Cena: od 55€/os.

Wybierz miejsce z którego chcesz rozpocząć wycieczkę.

Opcje przewodnika: *

DODATKI NA ŻYCZENIE:

Prywatna wycieczka VIP, bez innych uczestników:

Opis

Bangkok z polskim przewodnikiem – Wycieczka fakultatywna jednodniowa

Dostępne terminy:  codziennie (daty do rezerwacji w kalendarzu).

W skrócie atuty wycieczki!

 • Mała grupa uczestników od 4 do max. 12 osób.
 • Polski przewodnik lub lokalny na całej trasie wycieczki.
  (lokalny przewodnik język angielski)
 • Program wycieczki:
  – zwiedzanie największych atrakcji i zabytków Bangkoku,
  – przejazdy lokalnymi środkami transportu
  (Tuk Tuk, metro, kolej naziemna, łodzie),
  – zapoznane się z historią Bangkoku,
  – najlepsze smaki Bangkoku,
  – przewodnik przybliży i objaśni najbardziej jaskrawe różnice między Tajlandia i Polską,
  – China Town i Khao San Road.
 • Opcjonalnie rejs z kolacja po rzece, lub nocny Bangkok
Wycieczka fakultatywna po Bangkoku - Tajlandia

Plan wycieczki fakultatywnej po Bangkoku.​

(plan może ulec zmianie w trakcie trwania wycieczki ze względu na pogodę i inne zdarzenia losowe)

Początek wycieczki ok. godziny 8:30 – 9:30 zależnie od lokalizacji z jakiej was odbieramy i odstawiamy.

Uczestników zazwyczaj odbieramy z miejsca zakwaterowania (centrum Bangkoku), zastrzegamy jednak iż w przypadku trudnych logistycznie lokalizacji (poza centrum Bangkoku) uczestnicy muszą dotrzeć samodzielnie do umówionego miejsca z którego rozpocznie się zwiedzanie.

Poniżej przedstawiamy ogólny plan wycieczki jednodniowej po Bangkoku, oczywiście to jedynie ogólny plan tego co będziemy odwiedzać.
Kolejność zwiedzanych miejsc zależy od miejsca odbioru uczestników jak i różnych losowych sytuacji.

Najczęściej kolejność zwiedzania jest zgodna z poniższym scenariuszem.

1. Wat Arun – Świątynia Świtu.

Z całą pewnością jest to miejsce, którego nie może zabraknąć podczas zwiedzania Bangkoku.
Wat Arun. Świątynia Świtu jak głosi legenda (jedna z wersji) wzięła swą nazwę po tym jak król Taksin z powodów bezpieczeństwa i nie tylko, postanowił przenieść stolicę Syjamu z Ayutthaya w rejon który dzisiaj nazywamy Bangkokiem (Tonburi). Więc płynąc rzeką zobaczył świątynie, która wydała mu się niezwykła, a że miało to miejsce o świcie, nazwano ją „Świątynią Świtu”.
Oczywiście znacznie więcej na temat historii samej świątyni, ówczesnej Tajlandii czyli Syjamu i panujących tu władców dowiesz się w trakcie wycieczki.

2. Wat Pho nazywana często przez turystów świątynią śpiącego Buddy.

Można ją nazwać siostrą Wat Arun i poniekąd jest to prawda. Jej historia jest bezpośrednio związana z królem Ramą III, a jej budowa zakończyła się w 1831r. W świątyni znajduje się olbrzymi posąg Buddy (w pozycji leżącej). Na terenie Wat Pho znajduje się wiele cennych rękopisów i inskrypcji, w tym inskrypcje z naukami medycyny, astronomii, historii i literatury. Świątynia była historycznym centrum naukowym i edukacyjnym w Tajlandii. Wat Pho była również kolebką tajskiego masażu gdyż właśnie na jej terenie mieściła się i nadal mieści pierwsza szkoła sztuki masażu jaki znany jest na całym świecie.
Wat Pho jest przykładem tradycyjnej tajskiej architektury sakralnej, z licznymi budynkami o bogatej dekoracji i detalach. Można tu zobaczyć wiele wspaniałych posągów Buddy, dzwonów i klasztornych budynków.
W 2008 roku kompleks świątynny Wat Pho została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

3. Rejs kanałami Bangkoku (opcjonalnie).

Poznamy nieco zakamarków i sekretów Bangkoku podczas rejsu drewnianą łodzią po starych kanałach Bangkoku.
Będzie to ciekawe zderzenie różnych światów, poznasz nieco inne oblicze Bangkoku usiane kanałami, które niegdyś stanowiły i poniekąd nadal stanowią szybką drogę transportu w mieście. Przepłyniemy w pobliżu wielkiego złotego Buddy mierzącego 68 m. wysokości, spotkamy warany jak i ogromne ilości ryb pływających tuż przy łodzi.
Rejs trwa ok. godziny, w tym czasie osoby, które nie będą chciały płynąć będą miały czas wolny na lunch lub kawę.

4. Wielki Pałac Królewski.

Bez wątpienia jedno z tych miejsc, które należy odwiedzić będąc w Bangkoku.
Budowę pałacu rozpoczęto na polecenie króla Ramy I. Na przestrzeni lat pałac był rozbudowywany i modernizowany, zwłaszcza w okresie panowania Ramy V. To tu rozgrywała się historia niegdyś znanego filmu „Anna i Król”.
Pałac to oczywiście nie jeden budynek, jest to cały kompleks budynków ze świątynią królewską Wat Phra Kaew znaną jako Świątynia Szmaragdowego Buddy , która jest częścią całego kompleksu pałacowego.

Ostatnimi punktami wycieczki są Khao San Road oraz Chinatown.

Oczywiście są to jedne z najbardziej znanych i odwiedzanych miejsc w Bangkoku, zwłaszcza po zachodzie słońca. Są to miejsca z mnóstwem knajpek, barów, street foodów, masażami.
Oczywiście odbędziemy spacerek po samej ulicy Khao San Road jak i leżącej tuż obok Soi Rambuttri na której znajdują się romantyczne knajpki i salony masażu tajskiego.
Dalej pojedziemy TukTukami do Chinatown aby przeżyć szaleństwo „streetfoodowe”, wyjątkowa atmosfera tego miejsca przyprawia nieco o zawrót głowy.

To właśnie tu nastąpi zakończenie wycieczki, dalej zależnie od ustaleń albo rozstaniemy się w tym miejscu i oddacie się szaleństwu street foodów albo odstawimy was do hotelu lub na lotnisko.

Szacunkowy czas zakończenia zwiedzania to godzina 17:30 – 18:00

Opcje dodatkowe w trakcie zwiedzania to:

Wat Saket and the Golden Mount (znana również jako złota góra)
„Jay Fai” czyli street food w Bangkoku znajdujący się w Czerwonym Przewodniku Michelin. Właścicielkę nazwano „królową omletów z krabem”, a jest nią ponad 70-letnia pani będąca szefową kuchni Jay Fai, uważana za mistrzynię tajskiego street foodu. Niezwykłe jest to że pracuje i gotuje tak samo od wielu lat nie zważając na fakt że została wyróżniona w tak prestiżowy sposób.
King Power Mahanakhon jest to najwyższy Sky Bar w Bangkoku mieszczący się na 78 piętrze, które zasadniczo jest dachem budynku. Znany jest ze szklanej podłogi pozwalającej zmierzyć się z własnymi lękami 🙂

UWAGA: Zastrzegamy sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzanych miejsc jak i pominięcia wymienionych punktów zwiedzania w przypadku ich zamknięcia w danym dniu dla zwiedzających.

Bangkok zwiedzanie z polskim przewodnikiem bilety do metra
Bangkok zwiedzanie tuktuk

Cena wycieczki obejmuje:

 • 8 godzinna wycieczka po Bangkoku wg planu.
 • Polski lub tajski przewodnik w trakcie całej wycieczki.

Koszty i opłaty dodatkowe:

 • Opłaty za transport publiczny
  (bilety metro, busy, tuk tuk, taxi, łodzie, ok. 150-200THB/os.).
 • bilety za wstęp do atrakcji wg programu wycieczki
  (świątynie, pałac, ok. 1000THB/os.).
 • Opłaty za  bilety  przewodnika równo podzielone na ilość uczestników.
 • Wycieczka prywatna bez innych uczestników w opcji VIP.
  Aby zarezerwować tego typu wycieczkę zaznacz odpowiednia opcje przy rezerwacji.
  W wycieczkach VIP wszelkie transfery i przejazdy odbywają się wyłącznie pojazdami premium z dodatkowym wyposażeniem VIP.

Cena i płatność za wycieczkę

 • Wszystkie wycieczki fakultatywne jednodniowe i kilkudniowe należy opłacić w całości.

 • Wycieczki objazdowe płatne są w formie zadatku 200EUR/os., następnie po otrzymaniu kompletu rezerwacji hotelowych należy wpłacić pozostała kwotę. Po jej otrzymaniu wysyłamy szczegółowy plan wycieczki z dokładna rozpiska transferów, voucherów i wszystkich dodatkowych opcji wybranych do wycieczki.

Loty, transfery i inne informacje

 • Loty – zarówno loty krajowe jak i międzynarodowe nie są zawarte w cenie żadnej wycieczki i należy je zawsze opłacić we własnym zakresie (opcjonalnie udostępniamy linki i wyszukujemy najlepsze loty).
 • Bus – W trakcie podróży będziemy się poruszali nowym oczywiście klimatyzowanym modelem Toyoty Commuter w wersji VIP  maksymalnie 9 uczestników na jeden bus z komfortowym zapasem miejsca wewnątrz.
 • Inne formy transportu – w Bangkoku najskuteczniejsza jest komunikacja publiczna z której najczęściej będziemy korzystali (kolej, metro tuk tuki, łodzie i spacer. Wszystkie dodatkowe formy transportu w trakcie wycieczek nie ujęte w cenie są płatne dodatkowo, zarówno za uczestników jak i za przewodnika.
 • Karty kredytowe – w zasadzie poza większymi sieciami nigdzie nie zapłacisz kartą, dotyczy to nawet niektórych hoteli.

Inne ważne informacje

 • Odpowiedni ubiór podczas zwiedzania świątyń, obowiązuje zawsze zasada zakrytych kolan (sukienka, spódnica, spodnie), krótki rękawek bez ramiączek i dekoltów  u Pań oraz długie spodnie na wizytę w Pałacu Królewskim w Bangkoku u Panów (panowie w pozostałych miejscach mogą być w krótkich spodenkach).

 • Paszport powinien być zawsze przy Tobie, jednak przeważnie wystarcza zdjęcie paszportu w telefonie. 

UWAGA:

 • Ze względów na okoliczności i wydarzenia losowe (zamknięcie dróg, zła pogoda, czasowe lub planowe zamknięcie atrakcji dla zwiedzających, itp.) zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie wycieczki, nawet w trakcie jej trwania oraz odwiedzenia alternatywnej atrakcji zamiast tej będącej w planie wycieczki.

 • W przypadku braku dostępności polskojęzycznego przewodnika w terminie trwania wycieczki z przyczyn niezależnych (choroba lub inne zdarzenie losowe) oddelegowany zostanie lokalny anglojęzyczny przewodnik, a od ceny wycieczki zostanie odjęty koszt polskiego przewodnika i zwrócony na konto podane przez rezerwującego wycieczkę.

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy

11 opinii dla Bangkok z polskim przewodnikiem – Wycieczka fakultatywna jednodniowa

5,0
Na podstawie 11 recenzji
5 gwiazdek
100
100%
4 gwiazdki
0%
3 gwiazdki
0%
2 gwiazdki
0%
1 gwiazdka
0%
 1. Marta, Cezary oczywiście Romeczek i Kalinka się dołączają.

  Mega profesjonalnie pokazany Bangkok, zwłaszcza kilka zjawiskowych miejsc poza głównymi atrakcjami. Było mega super i naprawdę wielkie dzięki. Pozdrawiamy i widzimy się za rok.

  (0) (0)
 2. Kasia

  Super wycieczka, mieliśmy chmurki bez deszczu i było idealnie na zwiedzanie. Mega fajne wspomnienia, gorąco polecamy Kasia i Marcel

  (0) (0)
 3. Katowice

  Bardzo fajna wycieczka, mnóstwo ciekawych informacji o Bangkoku i całej Tajlandii. Gorąco polecamy oczywiście i do zobaczenia za rok.
  Katowice

  (0) (0)
 4. Marek i Julia

  Gorąco polecamy waszą pracę, naprawdę fajnie pokazany Bangkok mimo że było 33 stopnie i na końcu już mieliśmy trochę dość. Jednak pomysł z masażem stup bomba.
  Polecamy i pozdrawiamy.

  (0) (0)
 5. Maciek z Martą

  Wycieczka z tajskiewakacje.pl po Bangkoku to była prawdziwa uczta dla zmysłów! Zwiedzając najważniejsze zabytki i atrakcje tego fascynującego miasta, mogliśmy poczuć jego prawdziwy klimat i poznać jego historię. Nasz przewodnik był bardzo kompetentny i interesujący, a cała wycieczka została zorganizowana w sposób profesjonalny i komfortowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i na pewno polecimy ją innym! Dziękujemy za niezapomniane przeżycia!

  (0) (0)
 6. Marek

  Gorąco polecam wycieczki z Krzyśkiem i jego żoną, która jest skarbnicą wiedzy. Generalnie fantastyczna atmosfera i profesjonalna organizacja zwiedzania 🙂

  (0) (0)
 7. Jagoda

  Gorąco polecamy, bardzo profesjonalnie zrealizowane.

  (0) (0)
 8. Robert i Gosia

  Wycieczka w Bangkoku z tajskiewakacje.pl to była niesamowita przygoda! Dzięki niej mogliśmy poznać najważniejsze zabytki i atrakcje tego fascynującego miasta. Nasz przewodnik był bardzo dobrze poinformowany i w ciekawy sposób opowiadał o wszystkim co nas otaczało. Cała wycieczka została zorganizowana w sposób profesjonalny i komfortowy. Polecamy tajskiewakacje.pl każdemu, kto chce poznać prawdziwe oblicze Bangkoku i zwiedzić jego najważniejsze zakątki. Dziękujemy wam za niezapomniane przeżycia

  (0) (0)
 9. Barbara

  Wycieczka po Bangkoku była fantastyczna!!! Zwiedzanie niezwykle urokliwych miejsc, poznawanie ciekawych historii i legend oraz spróbowanie pysznej tajskiej kuchni to tylko niektóre z atrakcji, jakie nam zapewniono. Nasi przewodnicy Krzysztof i Poui byli bardzo kompetentni i w ciekawy sposób opowiadali niemal o wszystkim, a cała wycieczka została zorganizowana perfekcyjnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i na pewno polecimy ją innym! Dziękujemy za niezapomniane chwile w Bangkoku i do zobaczenia za rok 🙂
  Basia z Marcinem i rodzinką.

  (1) (0)
 10. Piotr

  Było super.Tajsko-polsko przewodnicy wykazali dużo zaangażowania i sympatii .Byliśmy bardzo zadowoleni .Polecamy na każdy rodzaj zwiedzania.👍🏻👍🏻👍🏻

  Obrazek #1 od Piotr
  Obrazek #2 od Piotr
  (0) (0)
 11. Magdalena

  Zwiedzaliśmy Bangkok – wycieczka jednodniowa. Rewelacyjne wspomnienia, bardzo miła obsługa – Krzysiek bardzo ciekawie nas oprowadził po najważniejszych miejscach dzięki czemu zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu. Podróżowaliśmy różnymi środkami transportu. Intensywny dzień który pozostanie w pamięci na bardzo długo, bardzo polecamy 😊

  Obrazek #1 od Magdalena
  (0) (0)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Overall rating*
0/5
* Ocena jest wymagana
Atrakcyjność wycieczki (miesca i program)
0/5
* Ocena jest wymagana
Ocena przewodników
0/5
* Ocena jest wymagana
Ocena hoteli
0/5
* Ocena jest wymagana
* Answer is required
* Answer is required