Nieznana Tajlandia – wycieczka objazdowa po polsku 16 dni oraz 8 miejsc

(3 opinie klienta)

od: 899,00 

 Wycieczka objazdowa z polskim przewodnikiem w Tajlandii.
(grupa do 12 os.)

“Nieznana Tajlandia” to wyjątkowa
wycieczka objazdowa po mniej znanych ale
bardzo wyjątkowych miejscach w Tajlandii.

Cas trwania wycieczki 16 dni z przelotami, 8 niezwykłych miejsc i 13 noclegów.
(Bangkok, Ayutthaya, Kanchanaburi, Pattaya, Ko Lan, Ko Samet, Ko Chang)
UWAGA: 13 noclegów ze śniadaniem + wszelkie transfery hotelowe w cenie wycieczki
oraz polski rezydent podczas trwania całej wycieczki!

Wpłać zaliczkę 200,00  za osobę

Opis

Nieznana Tajlandia – wycieczka objazdowa po polsku 16 dni oraz 8 miejsc

Dostępne terminy:  Brak wolnych terminów

Wycieczka objazdowa po Tajlandii

W skrócie atuty wycieczki!

 • mała grupa uczestników max. 12 osób
 • polski przewodnik, pilot który będzie dostępny podczas trwania całej wycieczki.
 • program wycieczki
  niezwykły Bangkok, pałac, świątynie, Khao San Road nocą, „China Town” w Bangkoku, rejsy po kanałach tramwajem wodnym.
  Ayutthaya czyli stara stolica Tajlandii (Syjamu).
  Kanchanaburi most na rzece Kwai i wodospady w parku Erawan.
  Pattaya i jej największe atrakcje, ogród botaniczny Nong Nooch, Walking street).
  Ko Lan mała wysepka blisko Pattaya.
  Rayong nocleg i kolacja.
  Ko Samet rajska wyspa w prowincji Rayong.
  Ko Chang cudowne krajobrazy i plaże trzeciej co do wielkości wyspy Tajlandii, zwiedzanie okolicznych wysp.
 • noclegi w hotelach (o standardzie ****) z klimatyzacją,  śniadaniami, basenem, dostępem do internetu.
BANGKOK – Ayutthaya – Kanchanaburi – Pattaya – Ko Samet – Ko Chang i inne – 16 DNI
Wycieczka - Ayutthaya - Tajlandia

Plan wycieczki objazdowej w Tajlandii.

Dzień 1.
Początek wycieczki.
Wylot z wybranego lotniska do stolicy Tajlandii Bangkoku.
Dzień 1.
Dzień 2.
Powitanie w Bangkoku.
Przylot do Bangkoku na lotnisko Suvarnabhumi oraz transfer i zakwaterowanie do hotelu.
Khao San Road dla chętnych w formie krótkiego wieczornego zwiedzania Bangkoku.
Dzień 2.
Dzień 3.
Zwiedzanie Bangkoku.
Zwiedzanie największych atrakcji Bangkoku (kolejność i miejsca mogą być nieco inne w zależności od aktualnej sytuacji w Bangkoku.
Świątynia Szmaragdowego Buddy będąca najważniejszym sanktuarium w kraju. Pałac Królewski, historyczna siedziba królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie znajdują się m.in. sala tronowa Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy gdzie znajduje się jeden z największych na świecie, mierzący 46m. posąg Buddy. Wycieczka łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowym szlakiem komunikacyjnym dawnego miasta.
Chińska dzielnica w Bangkoku, gdzie można zjeść fantastyczne dania w jednym z setek street food i restauracji oraz zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy.

Wieczorem proponujemy wycieczkę po nocnym Bangkoku, przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront i zwiedzanie "State Tower" znanym z filmu "Kac Vegas w Bangkoku". Na miejscu można zjeść kolacje serwowaną i składającą się z tradycyjnych tajskich dań.
Dzień 3.
Dzień 4.
Wyjazd do Ayutthaya.
Śniadanie oraz wykwaterowanie z hotelu. Następnie busem udamy się do Ayutthaya, dawnej stolicy Tajlandii (niegdyś Syjamu). Będzie tu można podziwiać ruiny dawnych świątyń i zabytkowych budynków.
Odwiedzimy m.in. ruiny Wat Phra Sri Sanpetch, Wat Chai Watthanaram, Wat Mahathat, Wat Phra Ram, Wat Ratchaburana, Wat Lokayasutharam. Po południu udamy się do hotelu w centrum Ayutthaya, skąd chętni mogą odbyć wieczorne zwiedzanie starego miasta i świątynnych ruin lub zrelaksować się w jednej z wielu restauracji.
Dzień 4.
Dzień 5.
Kanchanaburi i słynny most na rzece Kwai.
Zaraz po śniadaniu udamy się busem do Kanchanaburi (ok 2:30 min.). Po przyjeździe będzie czas na zwiedzanie mostu i obiad w pływającej restauracji, bezpośrednio przy moście. Następnie udamy się pociągiem nieco w stylu retro (atrakcja turystyczna) do hotelu. Podróż zajmie ok 2 godziny ale jest warta odbycia, zwłaszcza w okresie gdy pola ryżowe są bajecznie zielone.
Po przybyciu zakwaterowanie w hotelu dla chętnych możliwość noclegu w pływającym hotelu bezpośrednio na rzece.
Dzień 5.
Dzień 6.
Słynne wodospady w Parku Narodowym Erawan.
Zdecydowanie konieczne będzie budzenie przed 7 aby śniadanie i wykwaterowanie mieć z głowy do godziny 8 rano. Związane jest to głównie z faktem iż w godzinach porannych będzie zdecydowanie mniej turystów oraz poranne słońce fantastycznie oświetla wodospady. Wracając po 2-3 godzinach będzie można podziwiać je w zupełnie innym oświetleniu co stanowi dodatkową atrakcję.
Bez wątpienia wielką atrakcją są wszędobylskie małe rybki z rodziny Garra rufa zapewniające darmowy piling stup, namiętnie podpływają i obgryzają stopy. Wymaga to kilkuminutowego przyzwyczajenia ale warto posiedzieć przynajmniej 30 min. i nieco "nakarmić" małe gryzonie. 🙂
Podczas spaceru w górę odwiedzimy 7 wodospadów i większości miejsc będzie możliwość popływania w wodzie, a przynajmniej zanurzenia (są specjalnie wydzielone miejsca z ratownikami i kamizelkami dla bezpieczeństwa). Po zwiedzaniu wodospadów krótkie zwiedzanie tamy Srinagarind Dam gdzie znajduje się punkt widokowy. Następnie busem udamy się do Pattaya (trochę mniej jak 4 godziny) gdzie zakwaterujemy się w pobliżu legendarnej "Walking Street". Wieczorem czas wolny.
Dzień 6.
Dzień 7.
Rejs promem na pierwszą z wysp Ko Lan
Śniadanie oraz wykwaterowanie z hotelu do godziny 11, następnie udamy się na terminal promowy skąd popłyniemy na pierwszą wyspę Ko Lan. Na wyspie nie ma jako takich samochodów, poza tymi jakie posiadają służby lokalne. Najprościej wyspę zwiedzać na skuterze lub wynająć lokalną wersję TukTuka. Na wyspie spędzimy dwie noce w hotelu znajdującym się przy plaży. Będzie czas na relaks i zwiedzanie wyspy.
Dzień 7.
Dzień 8.
Relaks i wypoczynek na Ko Lan.
Dzień relaksu, zachęcamy do wynajęcia skutera i odwiedzenia okolicznych plaż, można uprawiać sporty wodne, czy zwyczajnie odpocząć na plaży.
Dzień 8.
Dzień 9.
Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych ogrodów botanicznych Świata Nong Nooch
Po dwóch dniach wypoczynku na wyspie Ko Lan przepłyniemy promem do Pattaya, skąd busem udamy się na zwiedzanie jednego z 10 najpiękniejszych, a przy okazji największych ogrodów botanicznych Świata "Nong Nooch".
Cały obszar przypomina nieco park rozrywki z atrakcjami kulturalnymi, restauracjami, a także rozległym obszarem prezentującym indywidualnie tematyczne ogrody. Każda roślina ma swoje zaplanowane i starannie przemyślane miejsce ze wspaniałymi orchideami, kaktusami czy bonsai. Bez wątpienia spacer po parku botanicznym przypomina podróż dookoła świata, przez wiele słynnych ogrodów. Od XVII-wiecznego ogrodu francuskiego, Stonehenge, czy europejskiego renesansowego ogrodu. Równie fascynujące są ogrody gatunkowe, takie jak kaktusy i sukulenty, szkółki storczyków, ogrody palm tropikalnych.
Po zakończeniu zwiedzania udamy się w stronę wyspy Ko Samet, nocując po drodze przy przepięknej plaży Rayong. Wieczorem będzie można zjeść kolację w jednej z najbardziej cenionych przez mieszkańców restauracji w okolicy. Oczywiście z gwarancja bardzo atrakcyjnych cen. Bardzo rzadko zaglądają tu turyści więc stosunek jakości do ceny jest więcej niż przyzwoity.
Dzień 9.
Dzień 10.
Przejazd na przepiękna wysepkę Ko Samet
Dobre śniadanie i ruszamy na niewielka rajską wysepkę Ko Samet. Jest to jedno z ulubionych miejsc na weekendowe wypady dla mieszkańców Bangkoku i okolic. Wyspa posiada naprawdę sporą ilość przepięknych plaż w tym plaże na których znajdziemy przepiękne rafy koralowe z bogatym życiem morskim.
Po przybyciu i zakwaterowaniu w hotelu będzie czas wolny na relaks lub zwiedzanie wyspy na skuterach. Wieczorem polecamy kolacje na plaży w blasku księżyca. Po zachodzi słońca plaża zmienia się rozświetlony klimatycznym światłem korowód przeróżnych restauracji i barów. Naprawdę warto spędzić nieco czasu w tak niezwykłej scenerii.
Dzień 10.
Dzień 11.
Zwiedzanie pobliskich wysepek oraz nurkowanie na rafach.
Po śniadaniu ok godziny 11-12 przewidziana jest wycieczka fakultatywna szybką łodzią po okolicznych wysepkach. Odwiedzimy kilka atrakcji turystycznych z nurkowanie na bezludnej wyspie włącznie.
Czas trwania wycieczki ok 4-5 godzin w trakcie których odwiedzimy 6 najpopularniejszych wysp. Cena wycieczki ok 600THB/os. W programie przewidziane napoje i posiłki. Wieczorem odpoczynek i czas wolny.
Dzień 11.
Dzień 12.
Czas ruszać do Ko Chang, oczywiście po drodze czekaja atrakcje.
Zaraz po śniadaniu pakowanie i wykwaterowanie z hotelu do godziny 9:00, następnie promem udamy się do na ląd skąd busem udamy się w kierunku Ko Chang. Oczywiście wspomnianą trasę pokonamy drogą turystyczna zwiedzając po drodze dwa ciekawe miejsca. Będą to "Tung Prong Thong i Pak Nam Pra Sae" punkt widokowy i Lasy namorzynowe przepiękne widoki i piekno przyrody. Następnie udamy się na obiad do jednego z bardziej rozpoznawalnych punktów widokowych Tajlandii, "Noen Nangphaya Viewpoint". Dalej na terminal promowy gdzie promem samochodowym przeprawimy się na wyspę Ko Chang i udamy się do hotelu. Hotel usytuowany bezpośrednio przy plaży w pobliżu otwartych będzie mnóstwo restauracji i barów gdzie można zjeść kolację i się zrelaksować.
Dzień 12.
Dzień 13.
Zwiedzanie wyspy Ko Chang
Śniadanie oraz dla chętnych wycieczka fakultatywna, "busem dookoła Ko Chang".
Objedziemy wyspę dookoła, zwiedzając plaże zachodniego wybrzeża oraz jedną z najpiękniejszych, niemal dziewiczą plażę "Long Beach" leżącą dla odmiany na wschodnim końcu wyspy. Wycieczka całodniowa, powrót do hotelu ok. godz. 18.
Wieczorem czas wolny.
Dzień 13.
Dzień 14.
Ko Chang i okoiliczne wyspy
Po śniadaniu dla chętnych całodzienna wycieczka fakultatywna łodzią po okolicznych wyspach W programie nurkowanie i zwiedzanie. Dokładny program wycieczki do ustalenia na miejscu.W ofercie lokalne biura mają różne programy nieco różniące się od siebie zależnie od sezonu dlatego warto je porównać na miejscu. Wycieczka będzie trwała ok 6-7 godzin więc można ją traktować jako całodzienną.
Dzień 14.
Dzień 15.
Ostatni dzień w Tajlandii
Śniadanie ok 8:00 i wykwaterowanie z hotelu do godziny 10:00 -11:00 o transfer busem na międzynarodowe lotnisko w Bangkoku (Suvarnabhumi) skąd nastąpi wylot powrotny do Polski. Trasa zajmie razem z przeprawą ok 5 godzin.
Dzień 15.
Dzień 16.
Przylot na wybrane lotnisko w Polsce i zakończenia wycieczki
Dzień 16.

Do przejechania ponad 1500km w dwa tygodnie 🙂

BANGKOK – Ayutthaya – Kanchanaburi – Pattaya – Ko Samet – Ko Chang i inne – 16 DNI

Kilka przydatnych informacji na tematy formalne i organizacyjne.

Cena i płatność za wycieczkę

 • Cena wycieczki podana jest w Euro i batach tajlandzkich Sprawdź aktualny kurs EUR – PLN >> oraz kurs EUR – THB >>
 • Podana cena wycieczki jest ceną brutto dla jednej osoby, jednak została skalkulowana przy założeniu że zakup będzie dotyczył  2 osób, podróżujących wspólnie i zakwaterowanych w pokojach dwu osobowych. W przypadku zakupu pojedynczego miejsca dla jednej osoby cena będzie wyższa z uwagi na fakt że koszty hotelowe będą obowiązywały jak dla dwóch osób (w hotelach w których będziemy nocować nie ma pokoi 1 osobowych).
 • Płatność można dokonać w całości lub w 2 ratach: – pierwsza wpłata: 200EUR/os. niezależnie od wycieczki) – druga wpłata: pozostała kwota po otrzymaniu wszystkich potwierdzonych i opłaconych rezerwacji. Uwaga: wszystkie rezerwacje „Last Minute” (dokonane na mniej niż miesiąc do daty rozpoczęcia wycieczki) należy opłacić w całości po otrzymaniu od nas potwierdzenia wycieczki drogą mailową do 48h wg instrukcji  wysłanych drogą mailową.

Ubezpieczenia:

 • UWAGA: dzięki naszemu polskiemu partnerowi ubezpieczeniowemu możesz w pełni ubezpieczyć wycieczki zakupione na naszej stronie. Gorąco rekomendujemy kompleksowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Więcej informacji o ubezpieczeniu naszych wycieczek dowiedz się klikając tu>>

Loty, transfery i inne informacje

 • Bilety lotnicze – Kupując bilety proszę zwracać uwagę na godziny lotów, jest to istotne przy planowaniu ilości noclegów.
 • Sprawdź ceny biletów lotniczych w wyszukiwarce lotów klikając tu>>
 • BagażeBardzo ważną kwestią dla osób udających się na wycieczkę objazdowa są bagaże. Pamiętaj jeśli nie planujesz pobytu dłuższego niż 2-3 tygodnie zabieranie bagażu rejestrowanego jest mało praktyczne i będzie generowało dodatkowe koszty przy transferach i lotach krajowych, nie wspominając już o uciążliwościach związanych z ich noszeniem z miejsca na miejsce. Optymalne jest zabranie bagażu podręcznego do 10 kg oraz osobistego w formie plecaka.

Inne przydatne informacje!

 • Transfery –  trakcie podróży będziemy się poruszali zależnie od ilości uczestników komfortowym SUV’em (grupy do 4 osób) lub busem (5 do 12 osób). W cenie zawarte są jedynie bagaże podręczne (rejestrowane mogą wymagać dodatkowych opłat).
 • Kaucje – Niektóre hotele wymagają wpłacenia kaucji, która jest zwracana przy wymeldowaniu.
 • Wymiana pieniędzy – W Tajlandii obowiązuje bat tajlandzki, jego aktualny kurs jest tu…
 • Bankomaty – Wypłata z bankomatów jest dość kosztowna, każda wypłata obarczona jest prowizja 250THB ok 30PLN niezależnie od banku w jakim wydana jest wasza karta. Sam kurs wymiany poza Revolutem czy Wise jest delikatnie mówiąc średni.
 • Euro czy Dolary – Generalnie nie ma to znaczenia, kursy w wielu miejscach (poza lotniskami) są dość uczciwe. Jednak warto zabierać nominały po 100 (dolary i euro), ponieważ im mniejsze nominały tym kurs spada.
 • Karty kredytowe – w zasadzie poza większymi sieciami sklepów, hotelami mało gdzie uda ci sie zapłacić kartą.
 • Mobilny internet: polecamy zakup karty sim z internetem 5G do 30 dni, ceny ok 150-350THB.

Garść porad praktycznych związanych z przylotem do Tajlandii znajdziesz klikając tu>>

 • Wizy – nie obowiązują (na lotnisku po wylądowaniu wbijają stempelek w paszport, jest to zezwolenie na pobyt bez wizy na okres do 30 dni (lub 45 dni od listopada do marca).
 • Szczepienie COVIDbrak obowiązku! Paszport – potrzebny, ważność przynajmniej 6 miesięcy od dnia przylotu.
 • Inne szczepienia – nie ma obowiązku.
 • Komary, żywność, woda, czego nie pić i nie jeść. Woda tylko butelkowana (tajska woda w kranie nie nadaje się za bardzo do picia), jeść można wszystko z robakami włącznie, komary owszem są, jednak w Polsce bywa więcej.
UWAGA: Ze względów na okoliczności i wydarzenia losowe (zamknięcie dróg, zła pogoda itp.) zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie wycieczki lub jej odwołanie.
Polski przewodnik - Wycieczka - Kanchanaburi - Tajlandia
Wyspa Ko Samet z lotu ptaka

Cena wycieczki obejmuje:

 • Wszelka pomoc przy formalnościach, pomagamy przy zakupie najlepszych biletów lotniczych, ubezpieczeniach itp.
 • transfery: pełna obsługa, z lotniska, między miastami i hotelami, z lotnisk oraz terminali promowych wraz z biletami promowymi.
 • polski przewodnik: w trakcie całej wycieczki.
 • 13 noclegów ze śniadaniami
  – 2 noclegi Bangkok,
  – 1 nocleg Ayutthaya
  – 1 nocleg Kanchanaburi, (z mostem na Rzece Kwai
  – 3 noclegi Pattaya, (1 nocleg w pobliżu walking Street i 2 noclegi wyspa Ko Lan)
  – 1 nocleg Rayong,
  – 2 noclegi wyspa Ko Samet,
  – 3 noclegi Ko Chang,
 • posiłki w cenie: śniadania,
 • bilety promowe w cenie wycieczki, (Ko Lan, Ko Samet, Ko Chang)

Koszty i opłaty dodatkowe:

 • Międzynarodowe bilety lotnicze:
  Polska – Tajlandia
  z wybranego miejsca wylotu wraz z obowiązkowym
  ubezpieczeniem zdrowotnym uczestników. Niestety ceny lotów z połowa 2022
  wzrosły drastycznie i obecnie standardem jest (od 2800 do 5500 zł/os. w obie
  strony, zależnie od pory roku).

  UWAGA: Zapewniamy kompleksową obsługę zakupu biletów wraz z ubezpieczeniem całości wyprawy do Tajlandii.  Polecamy samodzielnie wyszukać najlepsze ceny biletów klikając tu: >>>

 • Wycieczki fakultatywne: uwaga zarówno te sprzedawane na naszej stronie internetowej, jak i zakupione w lokalnych biurach i agencjach w Tajlandii są dodatkowo płatne, o ile nie zostały zawarte w programie i cenie wycieczki jako programowe!
 • Polski przewodnik jeśli nie jest zawarty w cenie wycieczki opcjonalnie można wykupić taka usługę na część lub całą wycieczkę.
 • Bilety wstępów do atrakcji, parków narodowych oraz wszelkie dodatkowe opłaty podczas wycieczek fakultatywnych zawsze płatne dodatkowo, w tym również za przewodnika. Nie dotyczy tych wycieczek i wstępów, które zostały wyszczególnione w programie wycieczki jako zawarte w cenie!
 • wyżywienie: (poza śniadaniami zawartymi w cenie) ceny wyżywienia są niższe niż w Polsce (dobry obiad zależnie od restauracji średnio można kupić za ok 70-150 THB /os czyli 9-20zł),
   – ceny piwa są wyższe i zaczynają się w sklepach od 50THB (ok. 7zł)
   – generalnie alkohole są droższe niż w Polsce, zwłaszcza wina, o ok 25-35%,

 • Przydatne informacje dodatkowe:
   DLA PALĄCYCH  papierosy są tańsze niż w Polsce.
   WAŻNE! legalnie nie kupisz e-papierosów ani IQOS’sów są zakazane w Tajlandii włącznie z zakazem ich legalnego wwożenia.
Wycieczka - Ayutthaya - Tajlandia_-161
Wczasy w Tajlandii
Wycieczki fakultatywne w Tajlandii

Wycieczki fakultatywne (nieobowiązkowe):

Bangkok:

 • Khao San, dzień 1 wieczorne zwiedzanie: 200THB/os.
 • Zwiedzanie świątyń, Pałacu i rejsy po kanałach tramwajem wodnym, przejażdżka TukTuk’ami po Bangkoku:  500THB/os (Pałac i świątynie + China Town)

Pozostałe miejsca:

 • Ayuttaya wstępy do zabytkowych ruin,
 • Kanchanaburi wstęp do parku i na wodospady,
 • Kanchanaburi pociąg retro,
 • Pattaya zwiedzanie ogrodu botanicznego,
 • Ko Samet wycieczka z nurkowaniem oraz bezludne wyspy,
 • Ko Chang wycieczka busem dookoła wyspy,
 • Ko Chang wycieczka łodzią po okolicznych wyspach z nurkowaniem,

Bilety wstępu do atrakcji, parków narodowych: do świątyń i innych atrakcji (100-500THB/os.) płatne dodatkowo przed wejściem.

Kilka zdjęć z miejsc które odwiedzimy!

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy

3 opinie dla Nieznana Tajlandia – wycieczka objazdowa po polsku 16 dni oraz 8 miejsc

5,0
Na podstawie 3 recenzji
5 gwiazdek
100
100%
4 gwiazdki
0%
3 gwiazdki
0%
2 gwiazdki
0%
1 gwiazdka
0%
1-3 of 3 recenzje
 1. Super wycieczka i ciekawy program jak się uda to w tym roku znów z wami pojedziemy. Pozdrowienia z Piły

  (0) (0)
 2. Super program już nie mogę się doczekać jesieni, cieszymy się że sami zaczynacie organizować wycieczki po tym całym przestoju.
  Pozdrowienia z Krakowa

  (0) (0)
 3. Super wycieczka odwiedziłam wszystkie miejsca poza Ko Samet i gorąco polecam 🙂

  (0) (0)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Overall rating*
0/5
* Ocena jest wymagana
Atrakcyjność wycieczki (miesca i program)
0/5
* Ocena jest wymagana
Ocena przewodników
0/5
* Ocena jest wymagana
Ocena hoteli
0/5
* Ocena jest wymagana
* Answer is required
* Answer is required

Anuluj