Bangkok zwiedzanie miasta + okolice pływający rynek, Most na Rzece Kwai, wodospady Erawan – wycieczka dwudniowa z polskim przewodniem

(1 opinia klienta)

od: 115,00 

Dwudniowa wycieczka Bangkok i Kanchanaburi.

Prywatna wycieczka fakultatywna z polskim przewodnikiem.
W programie m.in.  Most na rzece Kwai, przejazd pociągiem retro, nocleg przy rzece Kwai, słynne wodospady w Parku Narodowym Erawan.
Popularne rynki w okolicach Bangkoku, czyli pływający (Damnoen Saduak) oraz na torach kolejowych (Mae Klong Fresh Market).

W CENIE WYCIECZKI:
Polski przewodnik
lub lokalny (język angielski) na trasie całej wycieczki.

Zależnie od liczby uczestników przejazd SUV’em lub BUS’em w versji VIP
Cena:
189€os. od 115€/os.
(rabaty automatycznie naliczane już od 4 osób)

Wybierz miejsce z którego chcesz rozpocząć wycieczkę.

DODATKI NA ŻYCZENIE:

Wybór przewodnika podczas zwiedzania *

Prywatna wycieczka VIP, bez innych uczestników:

Opis

Bangkok zwiedzanie miasta + okolice pływający rynek, Most na Rzece Kwai, wodospady Erawan – wycieczka dwudniowa z lokalnym lub polskim przewodniem.

Dostępne terminy:  daty do wyszukania i rezerwacji na kalendarzu powyżej.

W skrócie atuty wycieczki!

 • Polski lub lokalny przewodnik na całej trasie wycieczki.
 • Program wycieczki:
  – zwiedzanie okolic Bangkoku (Mae Klong Fresh Market, Damnoen Saduak Floating Market),
  – most na rzece Kwai,
  – Park narodowy Erawan oraz wyprawa na przepiękne wodospady jakie się w nim znajdują,
 • Transfery (do 4 osób SUV, powyżej 4 os. BUS VIP) drugiego dnia wycieczki,
Wycieczki fakultatywne w Tajlandii

Plan wycieczki fakultatywnej

(plan może ulec zmianie w trakcie trwania wycieczki ze względu na pogodę i inne zdarzenia losowe)

Dzień 1. Bangkok z polskim przewodnikiem.

UWAGA: KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH MIEJSC JEST UMOWNA I ZE WZGLĘDU NA NIEPRZEWIDZIANE OKOLICZNOŚCI MOŻE BYĆ INNA!
Niektóre punkty w planie zwiedzania dostępne są jedynie w wersji VIP!

Początek wycieczki ok. godziny 8:30 – 9:30 zależnie od lokalizacji z jakiej was odbieramy i odstawiamy.

Uczestników zazwyczaj w miejscu zakwaterowania, zastrzegamy jednak iż w przypadku trudnych logistycznie lokalizacji uczestnicy muszą dotrzeć samodzielnie do umówionego miejsca z którego rozpocznie się zwiedzanie.

Poniżej przedstawiamy ogólny plan wycieczki jednodniowej po Bangkoku, oczywiście to jedynie ogólny plan tego co będziemy odwiedzać.
Kolejność zwiedzanych miejsc zależy od miejsca odbioru uczestników jak i różnych losowych sytuacji.

Najczęściej kolejność zwiedzania jest zgodna z poniższym scenariuszem.

1. Wat Arun – Świątynia Świtu.

Z całą pewnością jest to miejsce, którego nie może zabraknąć podczas zwiedzania Bangkoku.
Wat Arun. Świątynia Świtu jak głosi legenda (jedna z wersji) wzięła swą nazwę po tym jak król Taksin z powodów bezpieczeństwa i nie tylko, postanowił przenieść stolicę Syjamu z Ayutthaya w rejon który dzisiaj nazywamy Bangkokiem (Tonburi). Więc płynąc rzeką zobaczył świątynie, która wydała mu się niezwykła, a że miało to miejsce o świcie, nazwano ją „Świątynią Świtu”.
Oczywiście znacznie więcej na temat historii samej świątyni, ówczesnej Tajlandii czyli Syjamu i panujących tu władców dowiesz się w trakcie wycieczki.

2. Wat Pho nazywana często przez turystów świątynią śpiącego Buddy.

Można ją nazwać siostrą Wat Arun i poniekąd jest to prawda. Jej historia jest bezpośrednio związana z królem Ramą III, a jej budowa zakończyła się w 1831r. W świątyni znajduje się olbrzymi posąg Buddy (w pozycji leżącej). Na terenie Wat Pho znajduje się wiele cennych rękopisów i inskrypcji, w tym inskrypcje z naukami medycyny, astronomii, historii i literatury. Świątynia była historycznym centrum naukowym i edukacyjnym w Tajlandii. Wat Pho była również kolebką tajskiego masażu gdyż właśnie na jej terenie mieściła się i nadal mieści pierwsza szkoła sztuki masażu jaki znany jest na całym świecie.
Wat Pho jest przykładem tradycyjnej tajskiej architektury sakralnej, z licznymi budynkami o bogatej dekoracji i detalach. Można tu zobaczyć wiele wspaniałych posągów Buddy, dzwonów i klasztornych budynków.
W 2008 roku kompleks świątynny Wat Pho została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

3. Rejs kanałami Bangkoku (opcjonalnie).

Poznamy nieco zakamarków i sekretów Bangkoku podczas rejsu drewnianą łodzią po starych kanałach Bangkoku.
Będzie to ciekawe zderzenie różnych światów, poznasz nieco inne oblicze Bangkoku usiane kanałami, które niegdyś stanowiły i poniekąd nadal stanowią szybką drogę transportu w mieście. Przepłyniemy w pobliżu wielkiego złotego Buddy mierzącego 68 m. wysokości, spotkamy warany jak i ogromne ilości ryb pływających tuż przy łodzi.
Rejs trwa ok. godziny, w tym czasie osoby, które nie będą chciały płynąć będą miały czas wolny na lunch lub kawę.

4. Wielki Pałac Królewski.

Bez wątpienia jedno z tych miejsc, które należy odwiedzić będąc w Bangkoku.
Budowę pałacu rozpoczęto na polecenie króla Ramy I. Na przestrzeni lat pałac był rozbudowywany i modernizowany, zwłaszcza w okresie panowania Ramy V. To tu rozgrywała się historia niegdyś znanego filmu „Anna i Król”.
Pałac to oczywiście nie jeden budynek, jest to cały kompleks budynków ze świątynią królewską Wat Phra Kaew znaną jako Świątynia Szmaragdowego Buddy , która jest częścią całego kompleksu pałacowego.

Ostatnimi punktami wycieczki są Khao San Road oraz Chinatown.

Oczywiście są to jedne z najbardziej znanych i odwiedzanych miejsc w Bangkoku, zwłaszcza po zachodzie słońca. Są to miejsca z mnóstwem knajpek, barów, street foodów, masażami.
Oczywiście odbędziemy spacerek po samej ulicy Khao San Road jak i leżącej tuż obok Soi Rambuttri na której znajdują się romantyczne knajpki i salony masażu tajskiego.
Dalej pojedziemy TukTukami do Chinatown aby przeżyć szaleństwo „streetfoodowe”, wyjątkowa atmosfera tego miejsca przyprawia nieco o zawrót głowy.

To właśnie tu nastąpi zakończenie wycieczki, dalej zależnie od ustaleń albo rozstaniemy się w tym miejscu i oddacie się szaleństwu street foodów albo odstawimy was do hotelu lub na lotnisko.

Szacunkowy czas zakończenia zwiedzania to godzina 17:30 – 18:00

Opcje dodatkowe tego dnia to:

Wat Saket and the Golden Mount (znana również jako złota góra)
„Jay Fai” czyli street food w Bangkoku znajdujący się w Czerwonym Przewodniku Michelin. Właścicielkę nazwano „królową omletów z krabem”, a jest nią ponad 70-letnia pani będąca szefową kuchni Jay Fai, uważana za mistrzynię tajskiego street foodu. Niezwykłe jest to że pracuje i gotuje tak samo od wielu lat nie zważając na fakt że została wyróżniona w tak prestiżowy sposób.
King Power Mahanakhon jest to najwyższy Sky Bar w Bangkoku mieszczący się na 78 piętrze, które zasadniczo jest dachem budynku. Znany jest ze szklanej podłogi pozwalającej zmierzyć się z własnymi lękami 🙂

Dzień 2. Okolice Bangkoku

Tego dnia rozpoczynamy naszą przygodę ok. godziny 6:35-7:00 zależnie od lokalizacji waszego hotelu.
Program zwiedzania w tym dniu zapewni niezapomniane wrażenia i głębsze zrozumienie historii i kultury Tajlandii.

Wat Samphran, Floating Market, Mae Klong Fresh Market, Kanchanaburi i „Most na rzece Kwai”, „Kolej śmierci”.

Pierwszym punktem naszej podróży jest Mae Klong Fresh Market.

Przyjazd ok. 8:15
Zdecydowanie bardziej znany również jako „rynek na torach”. To niezwykłe miejsce położone jest ok. 90km od centrum Bangkoku. Niezwykłość tego miejsca na skalę światową polega na tym że handlarze sprzedają swoje produkty bezpośrednio przy torach kolejowych, które służą jako ścieżka dla kupujących. Co ciekawe, kiedy nadchodzi pociąg, handlarze w mig przesuwają swoje stoiska i rozwijają się z powrotem po przejeździe pociągu. To widowiskowe i unikalne doświadczenie, które wzbudza zdumienie i podziw turystów z całego świata. Rynek nie był pierwotnie stworzony jako atrakcja dla turystów, to autentyczne miejsce gdzie kupcy przyjeżdżający pociągiem robili szybkie zakupy w pobliżu stacji końcowej i torów z racji 30 minutowego czasu postoju pociągu, który wracał z powrotem w stronę Bangkoku.

Kolejnym udajemy się do popularnego Floating Market.

Przyjazd ok. 9:35
Niewątpliwie jest to miejsce gdzie odbywa się prawdziwa uczta dla zmysłów. Ten tradycyjny (aktualnie jednak bardziej turystyczny) targ na wodzie oferuje szeroki wybór świeżych produktów, lokalnych przysmaków i rękodzieła. Możemy przejść się po wąskich kanałach, przepływając obok kolorowych łodzi pełnych owoców, warzyw i innych towarów. To doskonała okazja, aby spróbować autentycznego jedzenia tajskiego i zakupić lokalne produkty (znajduje się ok 100km od centrum Bangkoku).
Zakończenie wizyty na rynku o godzinie 10:45

Niezwykle wodospady w Parku Narodowym Erawan.

Przyjazd do Parku Erawan ok. 13:45
To niezwykłe miejsce oferuje siedem kaskadujących wodospadów, które tworzą baseny i oazy otoczone bujną roślinnością. Możemy zanurzyć się w krystalicznie czystych wodach i zrelaksować się w naturalnym otoczeniu.
Czas pobytu na wodospadach to 2 godz. 30 min.
Zakończenie pobytu do godziny 16:30

Most nad rzeką Kwai to ikoniczna budowla położona w zachodniej Tajlandii, odwiedzimy go w drodze do Bangkoku. 

Znany również jako Most Kwai, most ten zyskał światową sławę dzięki powieści Pierre’a Boulle’a z 1952 roku oraz filmowi z 1957 roku o tym samym tytule, który zdobył liczne nagrody, w tym Oscara.

Most został zbudowany podczas II wojny światowej przez jeńców wojennych i przymusowych robotników azjatyckich, głównie z krajów Azji Południowo-Wschodniej, pracujących dla japońskich sił okupacyjnych. Był częścią kolei tajlandzko-birmańskiej, która miała połączyć Tajlandię z Birmą (obecnie Myanmar), umożliwiając przemieszczanie się japońskich wojsk i zaopatrzenia.

Budowa kolei i samego mostu była niezwykle trudna, a tysiące ludzi straciło życie z powodu złych warunków pracy, chorób i głodu. Pomimo ogromnych cierpień, most stał się symbolem determinacji i ludzkiej wytrwałości.
Zbombardowany i zniszczony przez aliantów został po wojnie odbudowany w ramach reparacji wojennych przez Japonię.

 

Powrót do Bangkoku i zakończenie wycieczki ok godziny 19:30

Wycieczka zakończy się transferem do ustalonego wcześniej miejsca.
*Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie ze względu na warunki lokalne i dostępność atrakcji.

Pływający rynek - Baśniowa Tajlandia wycieczka objazdowa po Tajlandii
Wycieczka wodospady Erawan
Wycieczki Kanchanaburi

Cena wycieczki obejmuje:

 • Polski lub lokalny przewodnik w trakcie całej wycieczki.
 • Transport (między Bangkok – Kachanaburi – Bangkok).

Koszty i opłaty dodatkowe:

 • Opłaty za transport publiczny oraz bilety wstępu do atrakcji dla Ciebie i przewodnika w pierwszym dniu zwiedzania (bilety na metro, łodzie, pociąg, tuk tuk, taxi, świątynie, Pałac i inne atrakcje).
 • Orientacyjne ceny wstępów do świątyń i atrakcji:
  – Wat Arun: 200THB/os.
  – Wat Pho: 300THB/os.
  – Pałac Królewski: 500THB/os.
  – Park Narodowy Erawan: 300THB
 • nocleg w Bangkoku, osoby bez noclegu w Bangkoku mogą samodzielnie wykupić nocleg lub wybrać go w opcjach dodatkowych.
 • Opłaty za  bilety  przewodnika równo podzielone na ilość uczestników.
 • Wycieczka prywatna bez innych uczestników w opcji VIP.
  Aby zarezerwować tego typu wycieczkę zaznacz odpowiednia opcje przy rezerwacji.
  W wycieczkach VIP wszelkie transfery i przejazdy odbywają się wyłącznie pojazdami premium z dodatkowym wyposażeniem VIP.

Kilka przydatnych informacji na tematy formalne i organizacyjne.

Cena i płatność za wycieczkę

 • Wszystkie wycieczki fakultatywne jednodniowe i kilkudniowe należy opłacić w całości.

 • Wycieczki objazdowe płatne są w formie zadatku 200EUR/os., następnie po otrzymaniu kompletu rezerwacji hotelowych należy wpłacić pozostała kwotę. Po jej otrzymaniu wysyłamy szczegółowy plan wycieczki z dokładna rozpiska transferów, voucherów i wszystkich dodatkowych opcji wybranych do wycieczki.

Loty, transfery i inne informacje

 • Loty – zarówno loty krajowe jak i międzynarodowe nie są zawarte w cenie żadnej wycieczki i należy je zawsze opłacić we własnym zakresie (opcjonalnie udostępniamy linki i wyszukujemy najlepsze loty).
 • Bus – W trakcie podróży będziemy się poruszali nowym oczywiście klimatyzowanym modelem Toyoty Commuter w wersji VIP  maksymalnie 9 uczestników na jeden bus z komfortowym zapasem miejsca wewnątrz.
 • Inne formy transportu – w Bangkoku najskuteczniejsza jest komunikacja publiczna z której najczęściej będziemy korzystali (kolej, metro tuk tuki, łodzie i spacer. Wszystkie dodatkowe formy transportu w trakcie wycieczek nie ujęte w cenie są płatne dodatkowo, zarówno za uczestników jak i za przewodnika.
 • Karty kredytowe – w zasadzie poza większymi sieciami nigdzie nie zapłacisz kartą, dotyczy to nawet niektórych hoteli.

Inne ważne informacje

 • Odpowiedni ubiór podczas zwiedzania świątyń, obowiązuje zawsze zasada zakrytych kolan (sukienka, spódnica, spodnie), krótki rękawek bez ramiączek i dekoltów  u Pań oraz długie spodnie na wizytę w Pałacu Królewskim w Bangkoku u Panów (panowie w pozostałych miejscach mogą być w krótkich spodenkach).

 • Paszport powinien być zawsze przy Tobie, jednak przeważnie wystarcza zdjęcie paszportu w telefonie. 

UWAGA:

 • Ze względów na okoliczności i wydarzenia losowe (zamknięcie dróg, zła pogoda, czasowe lub planowe zamknięcie atrakcji dla zwiedzających, itp.) zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie wycieczki, nawet w trakcie jej trwania oraz odwiedzenia alternatywnej atrakcji zamiast tej będącej w planie wycieczki.

 • W przypadku braku dostępności polskojęzycznego przewodnika w terminie trwania wycieczki z przyczyn niezależnych (choroba lub inne zdarzenie losowe) oddelegowany zostanie lokalny anglojęzyczny przewodnik, a od ceny wycieczki zostanie odjęty koszt polskiego przewodnika i zwrócony na konto podane przez rezerwującego wycieczkę.

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy

1 opinia dla Bangkok zwiedzanie miasta + okolice pływający rynek, Most na Rzece Kwai, wodospady Erawan – wycieczka dwudniowa z polskim przewodniem

5,0
Na podstawie 1 recenzji
5 gwiazdek
100
100%
4 gwiazdki
0%
3 gwiazdki
0%
2 gwiazdki
0%
1 gwiazdka
0%
 1. Tadeusz Podkowinski

  Najciekawsze miejsca Bangkoku i okolicy

  (0) (0)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Overall rating*
0/5
* Ocena jest wymagana
Atrakcyjność wycieczki (miesca i program)
0/5
* Ocena jest wymagana
Ocena przewodników
0/5
* Ocena jest wymagana
Ocena hoteli
0/5
* Ocena jest wymagana
* Answer is required
* Answer is required