Bangkok, niezwykłe miasto!

Bangkok - Wycieczki z polskim przewodnikiem.

Stolica Tajlandii Bangkok, gorąca, głośna, zatłoczona, z wieloma kontrastami. Jednak równie kolorowa, ekscytująca, irytująca, zachwycająca... po prostu wyjątkowa.

Bez wątpienia jako turysta znajdziesz tu niemal wszystko, są zarówno starożytne świątynie, miejsca duchowe, przepiękne budowle i zabytki, kanały, parki, nowoczesne centra handlowe. Oczywiście Bangkok może być równie przytłaczający i  fascynujący jest miastem wyjątkowym z całą pewnością reprezentującym klimat Południowo-Wschodniej Azji w najlepszym chyba tajskim wydaniu.

Stolica Tajlandii dla większości stanowi również pierwszy przystanek w podróży po Tajlandii. Z Bangkoku szybko dotrzesz do Phuket, Chiang Mai, Koh Samui, Pattaya i innych popularnych miejsc. Oczywiście możesz także wsiąść do pociągu lub wskoczyć do autobusu za niewielkie pieniądze i odwiedzić „skarby” Tajlandii.

Odkryj z nami Bangkok, jego najciekawsze miejsca, atrakcje i tajemnice.

Wycieczka fakultatywna Bangkok
Bangkok zwiedzanie Świątynia Świtu Wat Arun
Wycieczka objazdowa Tajlandia - Tajskie wakacje - Wycieczki Tajlandia - Bangkok zwiedzanie z polskim przewodnikiem
Wycieczki Tajlandia
Wycieczka fakultatywna Bangkok Wat Pho

Oczywiście numer 1 na liście to Wielki Pałac.

Jeśli odwiedzasz tylko jedną główną historyczną atrakcję turystyczną w Bangkoku, powinna być to właśnie ta. Kompleks królewski zasługuje na swoją nazwę, dzięki spektakularnym budowlom, których nie powstydziłby się żaden ze współczesnych monarchów. Jest to także dom Wat Phra Kaeo, w którym znajduje się Nefrytowy (lub Szmaragdowy) Budda.

Zbudowany w 1782 roku, Wielki Pałac był rezydencją królewską od pokoleń i nadal jest używany do ważnych ceremonii i przyjmowania głów państw. Bez wątpienia podczas wizyty w Wielkim Pałacu ubieraj się skromnie, co w zasadzie oznacza zakrycie rąk i nóg oraz unikanie niechlujnego stroju.

Wat Pho to kolejna atrakcja do odwiedzenia, znana również jako Świątynia leżącego (odpoczywającego lub śpiącego) Buddy.

Położona w pobliżu (na południe) od dzielnicy Wielkiego Pałacu, Wat Pho stanowi doskonały dodatek do zwiedzania pałacu lub odwrotnie. Oczywiście w każdym przypadku należy pamiętać o tym że zwiedzanie tylko tych dwóch miejsc zajmie sporo czasu i warto zabrać ze sobą zimna wodę.

Świątynia została zbudowana przez króla Ramę I, jest starsza niż sama stolica, istniała jeszcze przed powstaniem Bangkoku, a jej powstanie datuje się na przełom XVI i XVII wieku. Dawniej uważana za miejsce leczenia, mieści się tu również biblioteka oraz Instytut Masażu, który oferuje usługi masażu, a także umożliwia przystąpienie do kursu tradycyjnego masażu tajskiego. Możesz skorzystać z masażu tajskiego lub masażu stóp w tradycyjnej szkole medycznej na miejscu. Musisz jednak pamiętać że ceny są „nieco” wyższe niż te, które znajdziesz w salonach masażu w innych częściach miasta.

Dziś Wat Pho jest najbardziej znana jako Świątynia Leżącego Buddy, w której znajduje się posąg 45 metrowej długości (czasem podają że ma 46m). Szczególnie piękne są podeszwy stóp, inkrustowane mnóstwem drogocennych kamieni. Zwróć także uwagę na długie płatki uszu oznaczające szlachetne narodziny i konfigurację dłoni w kształcie pąka lotosu, symbolizującą czystość i piękno.

Świątynia Wat Arun znana również jako Świątynia Świtu, położona na brzegu rzeki Chao Praya.

Wat Arun to coś w rodzaju triumfalnego kompleksu, którego początki sięgają czasów starożytnych bitew pomiędzy dawnym Syjamem a Birmą. Po upadku w Birmie, Ayutthaya została obrócona w gruzy i popiół.  Jednak generał Taksin i pozostali przy życiu ocalali przysięgli, że będą maszerować „do wschodu słońca” i zbudować tutaj świątynię. Tą świątynią była Wat Arun, Świątynia Świtu. To tutaj nowy król zbudował później swój pałac królewski i prywatną kaplicę.

Jeśli wejdziesz na szczyt prang tuż przed zachodem słońca, zostaniesz nagrodzony niezapomnianym widokiem, gdy słońce zachodzi nad rzeką Chao Praya. Nawet jeśli nie planujesz wspinać się, zachód słońca to naprawdę dobry czas, aby podziwiać to miejsce w całej okazałości.

Bangkok zwiedzanie Świątynia Świtu Wat Arun
Bangkok złoty budda
Wycieczki fakultatywne w Tajlandii z polskim przewodnikiem.

Świątynia Złotego Buddy Wat Traimit

Szczęście (lub jego brak) czyni tę atrakcję wyjątkową. W latach pięćdziesiątych ziemię wokół świątyni kupiła Kompania Wschodnioazjatycka.

Jednym z warunków sprzedaży było usunięcie gipsowego posągu Buddy, ale posąg okazał się zbyt ciężki dla używanego dźwigu. Lina pękła i postać spadła, pozostała tam na noc. Następnego ranka zauważono błysk złota prześwitujący przez tynk. Powłoka została usunięta, odsłaniając 3,5-metrowego Buddę odlanego z 5,5 tony czystego złota.

Jak dotąd wszelkie próby wyśledzenia pochodzenia tego bezcennego posągu nie powiodły się.  Zakłada się, że pochodzi on z okresu Sukhothai, kiedy najeźdźcy z Birmy zagrażali krajowi i jego skarbom. Oczywiście wówczas  powszechną praktyką było ukrywanie cennych postaci Buddy pod warstwą tynku. Choć jest kilka teorii. to nikt do końca nie wie jak trafił do Bangkoku. Niewątpliwie jednak stoi dostępny dla podziwu gości z całego świata, w tym i dla Ciebie.

Wat Suthat i Gigantyczna Huśtawka.

Świątynia Wat Suthat, sąsiaduje z Wielką Huśtawką, jest jedną z najstarszych i najpiękniejszych świątyń buddyjskich w Bangkoku. Budowę rozpoczęto wkrótce po koronacji Ramy I (założyciela dynastii Chakri) w 1782 roku, kontynuował Rama II, a dokończono 10 lat później Rama III.

Oprócz zachwycającej architektury świątynia może pochwalić się wyjątkowo ciekawymi malowidłami ściennymi. Wat Suthat jest mniej popularny niż niektóre inne kompleksy świątynne w mieście, więc jest tu po prostu spokojniej.

W centrum ruchliwego placu przed Wat Suthat znajduje się jeden z najbardziej przyciągających wzrok zabytków Bangkoku. Jest to 27-metrowa rama z drewna tekowego tzw. Giant Swing. Zbudowany w XVIII wieku, była używana jako część tradycyjnych ceremonii bramińskich (hinduistycznych). Niestety huśtawka została później trafiona przez piorun i została jedynie ozdobną pamiątką.

Kiedyś odbywała się tu coroczna ceremonia religijna, która odbywała się w grudniu po zbiorach ryżu. Trzyosobowe zespoły na zmianę balansowały na niebezpiecznie wąskiej desce.  Były huśtane co najmniej 25 metrów nad ziemią „do nieba”, po czym śmiałkowie starali się złapać w zęby worek srebrnych monet. Król Rama VII zakazał konkursu w 1932 roku, po wielu śmiertelnych wypadkach.

Wat Suthat i Gigantyczna Huśtawka
Muzeum Narodowe i Pałac Wang Na w bangkoku

Muzeum Narodowe i Pałac Wang Na w Bangkoku.

Z całą pewnością miłośnicy historii będą chcieli poświęcić co najmniej pół dnia zwiedzania muzeum narodowemu. Do połowy lat 70 było to jedyne muzeum w Tajlandii, co wyjaśnia, dlaczego jego kolekcja jest tak duża i różnorodna.

Na szczęście prawie każda wystawa jest oznaczona w języku tajskim i angielskim. Z nami wycieczki z przewodnikiem są również oferowane w języku polskim, więc nie przegapisz żadnej fascynującej starożytnej i współczesnej historii tego kraju.

Pałac Wang Na króla Ramy I, znajdujący się na terenie muzeum, pozostaje zasadniczo taki, jaki był i stanowi świadectwo historii Tajlandii. Zwiedzający mogą zobaczyć regalia, artefakty religijne i obrzędowe, ceramikę, gry, broń, instrumenty muzyczne i tron ​​wicekróla. Bez wątpienia niezwykle atrakcyjna jest imponująca kolekcja postaci Buddy ułożonych według epoki.

Rynek Chatuchak w Bangkoku.

Ten rozległy, częściowo odkryty targ weekendowy jest największym na świecie i jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia podczas wizyty w Bangkoku. Kupujący mogą tu znaleźć wszystko, od biżuterii i ikon religijnych po artykuły dla zwierząt, papierowe lampy i pyszne jedzenie uliczne. Chatuchak Market to ponad 15 000 straganów oferujących prawie wszystko, co możesz wymyślić. Niemal każda pamiątka, którą możesz chcieć, jest prawdopodobnie dostępna tutaj po znacznie niższej cenie niż gdziekolwiek indziej w Bangkoku.

To świetne miejsce na spotkanie z mieszkańcami i zanurzenie się w codziennym tajskim życiu. Bez wątpienia warto więc przyjść wcześniej i poświęcić kilka godzin aby poznać to miejsce nieco lepiej.

Rynek sąsiaduje ze stacją Kamphaengpecth (MRT), około pięciu minut spacerem od stacji Mochit Skytrain (BTS) i stacji Suan Chatuchak (Chatuchak Park) (MRT)

Rynek Chatuchak w Bangkoku
Pływający targ Damnoen Saduak w Bangkoku saduak floating market, thailand, traditional-546272.jpg

Pływający targ Damnoen Saduak w Bangkoku.

Aby uzyskać jeszcze ciekawsze doświadczenie rynkowo-handlowe możesz udać się na wycieczkę do Damnoen Saduak. Z całą pewnością jest to najsłynniejszy pływający targ, znajduje się w Ratchaburi (około 1,5 godziny poza Bangkokiem). Popularność pływających targowisk przyniosła kiedyś Bangkokowi przydomek „Wenecji Wschodu”.

Oczywiście pływające targowiska są teraz bardziej  turystycznymi przedsiębiorstwami, raczej nie oczekuj super cen i okazji ale będziesz mógł kupić świeże i pyszne jedzenie oraz wchodzić w interakcje z mieszkańcami w autentyczny sposób.

Khao San Road w Bangkoku to niemal obowiązkowy punk na odbycie wieczornego spaceru.

Bez wątpienia to miejsce które bezwzględnie należy odwiedzić. Khao San to „niesławna” dzielnica dla turystów w Bangkoku, dzielnica pełna barów, restauracji.  Oczywiście również pensjonatów, sprzedawców żywności, straganów z ubraniami oraz rzecz jasna podróżników z każdego zakątka globu. Będąc tutaj, Na swój sposób jest tu bardzo kolorowo i ekscytująco, tłumy, zapachy i muzyka mogą czasem wystawić na próbę nawet najspokojniejszą duszę.

Mimo wszystko Khao San Road to także świetne miejsce, aby się nieco zrelaksować,  kupić upominki podstawę garderoby każdego turysty podczas trekkingu po Tajlandii 😉

Khao San Road w Bangkoku
Dom Jima Thompsona w Bangkoku

Dom Jima Thompsona w Bangkoku.

Historyczny dom „samodzielnego przedsiębiorcy amerykańskiego”, który zniknął podczas podróży po Malezji. Dom jest teraz reliktem dawnych czasów w Bangkoku. Jim Thompson osiadł w Tajlandii po spędzeniu tam czasu jako żołnierz pod koniec II wojny światowej.  Szybko stał się dobrze znanym nazwiskiem w tajskim przemyśle jedwabniczym.

Thompson został odznaczony Orderem Białego Słonia, ważnym wyróżnieniem przyznawanym obcokrajowcom, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój  Tajlandii. Dom Thompsona został przekształcony w muzeum oferujące wgląd w jego życie i biznes, a także historię miasta i tajskiego przemysłu jedwabnego.

Terminal 21 w Bangkoku to nie część lotniska:)

Bez wątpienia Terminal 21 to centrum handlowe jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Bangkoku. Zdecydowanie polecamy nie tylko dla czczących centra handlowe maniaków. Dlatego jeśli szukasz mieszanki lokalnych i międzynarodowych marek, bądź wyjątkowych upominków to dobrze tu wpaść.

Terminal 21 jest wyjątkowy pod wieloma względami, nawet jak na standardy handlowe Tajlandii. Każde piętro centrum handlowego jest tematycznie nawiązujące do innego międzynarodowego miasta. Pierwszy poziom stacji BTS wysiadasz w Paryżu, wejdź na kolejne piętro, a znajdziesz się  Tokio. Kolejne piętro i patrzysz na kultowe czerwone budki telefoniczne Londynu. Karaiby, San Francisco i Stambuł również wpisują się w temat projektu.

Inne warte uwagi centra handlowe to wysokiej klasy Siam Paragon i sąsiednia Siam Discovery, która ma bardziej przystępne cenowo sieciówki.  Superluksusowa Virgin Active Siam Discovery, nazywana „największą siłownią w Azji Południowo-Wschodniej”. Tutaj, zwiedzający mogą wspinać się po skałach, spróbować jogi lub odwiedzić wyjątkowe pokoje „Sleep Pod” i doświadczyć pełnego relaksu.

Terminal 21 w Bangkoku
Terminal 21 w Bangkoku
Bangkok - rejs statkiem przed Wat Arun
Bangkok - rejs statkiem przed Wat Arun

Rejs statkiem przed Wat Arun.

Rzeka Menam jest sercem Bangkoku. Znana jako „Rzeka Królów”. Ta główna droga wodna pozwoli Ci odkryć niektóre z najpiękniejszych świątyń i zabytków miasta z zupełnie nowej perspektywy.

Niewątpliwie warto wieczorem  wybrać się na rejs z kolacją, aby zobaczyć oświetloną panoramę miasta. Płynąc wzdłuż Wielkiego Pałacu i Wat Arun oraz pod mostem Rama VIII.

W ciągu dnia skorzystaj z wielu promów i łodzi ekspresowych Bangkoku, które odpływają z przystani Sathorn i zatrzymują się w portach głównych atrakcji turystycznych. Oczywiście również w Wat Arun i Ratchawongse. Lokalne łodzie kanałowe (khlong Saen Saep) są używane przez mieszkańców do dojazdów do pracy i są świetnym sposobem na zobaczenie prawdziwego Bangkoku. Ponieważ łodzie płyną zygzakiem przez małe kanały i za budynkami mieszkalnymi przez sporą część Bangkoku można je oglądać z nieco innej perspektywy.

Zdecydowanie polecamy, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi Siam Park lub Dream World lub oba 🙂

Niewątpliwie o Siam Park i Dream World można by opisywać w nieskończoność wszystkie atrybuty i atrakcyjność tych miejsc. Zachwalać jakie to nie są wspaniałe, a i owszem są i opisywać nie będę ale naprawdę polecam i na 110% każde dziecko będzie mega zadowolone mogąc spędzić dzień w jednym z tych miejsc wspólnie z mama i tatą, tego jestem pewien.
Więcej o Siam Park i Dream World na stronach:
Siam Park 
Dream World

Wycieczki rodzinne - siem-park-Bangkok
Bangkok Khaosan Road Thanon Khao San

Oczywiście Bangkok to znacznie więcej niż to co wypisane na naszej stronie.

Bangkok to miasto które naprawdę warto odwiedzić, miejsc wartych odwiedzenia w Bangkoku są setki. Bez wątpienia każdy kto odwiedzi to niezwykłe miasto zapragnie kiedyś tu wrócić, no może nie każdy ale zdecydowana większość.

Dlatego czekamy na Ciebie z nadzieją że sprostamy Twoim oczekiwaniom, a po powrocie do domu będziesz tęsknił Tajlandią, Bangkokiem, wszystkimi tymi niezwykłymi miejscami podobnie jak miliony ludzi na całym świecie.

Najlepsze oferty wycieczek do Tajlandii!

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy