Pattaya

Pattaya - Wycieczki z polskim przewodnikiem.

Bez wątpienia stolicą Tajlandii jest Bangkok, jednak dla wielu stolica rozrywki pozostanie Pattaya. Dlaczego?

Oczywiście wszystko za sprawą setek barów, nocnych klubów, słynnej „Walking Street” i niezliczonej ilości seks atrakcji spacerujących czy stojących niemal na każdym kroku po zapadnięciu zmroku.

Zdecydowanie jednak takie przedstawienie tego wspaniałego miasta jest z pewnością krzywdzące i niesprawiedliwe. Pattaya to również cała masa atrakcji zarówno dla spragnionych widoku przepięknych plaż jak i unikalnych zabytków.

Nasze propozycje najlepszych atrakcji w Pattaya to tylko próbka niesamowitej różnorodności, którą można tu znaleźć. Bez wątpienia są to absolutnie niezbędne elementy, które powinna zawierać każda trasa dla każdego odwiedzającego. Wiele propozycji jest unikalnych w Tajlandii, a niektóre nie mają sobie równych na całym świecie.

Pattaya z lotu ptaka
Prom na Ko Lan
walking street pattaya
walking street pattaya

Oczywiście Walking Street Pattaya jest największym i najbardziej ruchliwym miejscem imprezowym w całej Tajlandii.

Możliwe że tylko kilka najlepszych miejsc w Bangkoku przebija go pod względem różnorodności i wielkości. Cały kilometr od nowoczesnej bramy na końcu Beach Road do końca Bali Hai Plaza, niemal każdy budynek na jego długości jest klubem nocnym, barem go-go, barem piwnym lub restauracją. Każda z bocznych uliczek, które rozciągają się od Soi 14 do Soi 16, z kilkoma ulicami o unikalnych nazwach pomiędzy nimi jest podobna co sprawia że ​​cały południowy kraniec miasta staje się labiryntem nocnych rozrywek praktycznie na każdy gust.

Bez wątpienia niezwykłą rzeczą w Pattaya Walking Street jest to że masz tu tak wiele do zobaczenia i zrobienia że spędzając tu wiele nocy nadal będziesz znajdowanie nowe wyjątkowe miejsca każdego wieczoru. Jedno jest pewne być w Pattaya i nie wybrać się wieczorek na Walking Street to jak pojechać do Paryża i nie zobaczyć wieży Eiffla.

The Sanctuary of Truth (Sanktuarium Prawdy) jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w Pattaya.

Misternie wyrzeźbiona w całości z drewna tekowego, budząca podziw wysoka na 105 metrów hala na cyplu na północ od plaży Wongamat jest jedyną w swoim rodzaju konstrukcją na całym świecie. Tak naprawdę ni to świątynia ni pałac ale wygląda jak połączenie obu.
Została zlecona przez lokalnego biznesmena jako miejsce uznania dla filozofii, sztuki, kultury i wiary ale bez przywiązania do konkretnej religii.
Bez wątpienia można obiekt można przedstawić jako pomnik tajskiego rzemiosła z oszałamiająco szczegółowymi rzeźbami słoni, ludzi i scen, stworzeń i bóstw. Oddają hołd i są odzwierciedleniem starożytnej wizji Ziemi, starożytnej wiedzy i filozofii wschodu. Zdobią każdą powierzchnię  zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Odzwierciedlają też ulotność i nieustanny trud ludzkiej egzystencji ponieważ drewno nie było poddane praktycznie żadnej konserwacji co oznacza że starsze części stopniowo poddają się działaniom czasu i klimatu.
Budowa sanktuarium, rozpoczęta w 1981 roku jednak wygląda jakby nigdy nie była dokończona.

Wstęp wynosi 500 bahtów dla dorosłych i 250 bahtów dla dzieci.

thailand, travel, temple-3502384.jpg
temple, ocean, thailand-2472818.jpg
tropical park nong nuch- thailand, botanical garden - Pattaya
nong nooch, garden, park - Pattaya

Ogród Nong Nooch o powierzchni 400 hektarów jest pięknie zagospodarowanym tropikalnym ogrodem botanicznym.

Położony około 20 kilometrów od  Pattaya ze wspaniałą kolekcję azjatyckich roślin tropikalnych. Z całą pewnością stanowi obowiązkową pozycję na liście miejsc do odwiedzenia podczas pobytu w Pattaya.
Cały obszar przypomina nieco park rozrywki z atrakcjami kulturalnymi, restauracjami, a także rozległym obszarem prezentującym indywidualnie tematyczne ogrody. Każda roślina ma swoje zaplanowane i starannie przemyślane miejsce ze wspaniałymi orchideami, kaktusami czy bonsai.
Bez wątpienia spacer po parku botanicznym przypomina podróż dookoła świata, przez wiele słynnych ogrodów. Od XVII-wiecznego ogrodu francuskiego, Stonehenge, czy europejskiego renesansowego ogrodu. Równie fascynujące są ogrody gatunkowe, takie jak kaktusy i sukulenty, szkółki storczyków, ogrody palm tropikalnych.

Ze względu na rozległy krajobraz jest mało prawdopodobne że uda Ci się dotrzeć do wszystkich atrakcji pieszo. Dobrym pomysłem jest wypożyczenie roweru i spokojne zwiedzanie ogrodu jednośladem. Niezwykłe szkółki orchidei z ponad 670 rodzimymi gatunkami są największą kolekcją w kraju. Z kolei ogród francuski o symetrycznym kształcie i perfekcyjnie wypielęgnowanych krzewach wzorowanych na ogrodach wersalskich to kolejna wielka atrakcja.

Oprócz parku botanicznego, Nong Nooch Garden oferuje codzienne pokazy w Thai Cultural Hall, spektakl widoków i dźwięków podczas klasycznego tajskiego tańca, Muay Thai lub starożytnych bębnów.

Więcej na stronie: www.nongnoochtropicalgarden.com

Pozostałe atrakcje w Pattaya warte zobaczenia.

Bez wątpienia Pattaya posiada znacznie więcej atrakcji niż te wymienione na naszej stronie. Warto zobaczyć Tiffany’s Cabaret Show odbywa się w wielkim teatrze, który jest niemal tak spektakularny jak olśniewające kostiumy artystów. Spektakl to między innymi musical Bollywood, tradycyjny koreański taniec fanów, hołd złożony imperialnej przeszłości i postępowi Chin, historię Siamu opowiedzianą przez pełen wdzięku tajski taniec, melodie z Broadwayu czy burleskę.

Pływający Targ Czterech Regionów, reprezentujący cztery główne obszary Tajlandii czyli północ, północny wschód, środek i południe. Targ ma formę sklepów i straganów sprzedających pamiątki, owoce, żywność, sztukę, rękodzieło, pocztówki i ubrania. Oczywiście nie może zabraknąć dobrej kuchni i pokazów kulturalnych.

W Pattaya znajduje się wiele parków wodnych i parków rozrywki, z naciskiem na rodzinną zabawę, która spodoba się młodszym odwiedzającym. Większość z nich oferuje szybkie zjeżdżalnie i bardziej relaksujące atrakcje, takie jak baseny ze sztucznymi falami,  leniwe rzeki i inne wodne atrakcje.
Polecamy „Pattaya Park” oraz „Cartoon Network Amazone Waterpark. Pattaya

Tiffany's Cabaret Show - Pattaya
cartoon-network-amazone-waterpark-pattaya
Wyspa Ko Lan Tajlandia z lotu
Wyspa Ko Lan plaża Nual Beach_

Plaże Pattaya i przepiękna wyspa Ko Lan (często opisywana jako Ko Larn).

Bez wątpienia plaż Pattaya próżno szukać na czołowych lokatach  zestawienia najlepszych plaż Tajlandii. Oczywiście są piękne, posiadają swój klimat ale Pattaja z nich nie słynie. Zdecydowanie wszystko się zmienia jeśli wybierzemy się na małą wysepkę w pobliżu miasta. Śmiało można ją przedstawić jako mały kawałek raju tuż obok zgiełku głośnego Pattaya.

Znana również pod nazwą „Coral Island” Ko Lan znajduje się 7,5 km na zachód od plaży Pattaya i dostaniemy się tam promem odpływającym z nabrzeża w pobliżu Walking Street.
Od dawna jest alternatywą dla  znudzonych  przeludnionymi i zatłoczonymi plażami Pattaya. Możesz  spokojnie udać się tam rano, zatrzymać na kilka godzin, a następnie wrócić na Pattaya Beach późnym popołudniem. Najwygodniejszym sposobem na zrobienie tego jest wycieczka z przewodnikiem, oczywiście najlepiej z polskim przewodnikiem.

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy