Chiang Mai – Wycieczka fakultatywna do Parku Narodowym Doi Inthanon z najwyższym szczytem Tajlandii, trekingiem i cudownymi widokami

od: 40,00 

Wycieczka fakultatywna do Parku Narodowym Doi Inthanon.

Fakultatywna wycieczka jednodniowa po okolicach Chiang Mai.
Przygotuj się na niezapomnianą przygodę w sercu północnej Tajlandii!
Zapraszamy Cię na jednodniową wycieczkę do Parku Narodowego Doi Inthanon z najwyższym szczytem Tajlandii Doi Inthanon.
Przeżyj ekscytujący trekking na Kew Mae Pan nature trail, który zapiera dech w piersiach widokami, a na koniec odwiedź słynne stupy Phra Mahathat Naphamethanidon i Naphapholphumisiri.

W CENIE WYCIECZKI:
Tajski przewodnik na trasie całej wycieczki.
Cena: 40€/os.

Opis

Chiang Mai – Wycieczka fakultatywna do Parku Narodowym Doi Inthanon z najwyższym szczytem Tajlandii, trekingiem i cudownymi widokami

Dostępne terminy:  codziennie z przerwą między 01.06 do 31.08.2023  (daty do rezerwacji w kalendarzu).

W skrócie atuty wycieczki!

 • Mała grupa uczestników od 4 do max. 12 osób.
 • Lokalny przewodnik na całej trasie wycieczki.
  (opcjonalnie polski przewodnik)
 • Program wycieczki:
  – zwiedzanie Parku Narodowego Doi Inthanon z najwyższym szczytem Tajlandii o tej samej nazwie (podjazd busem w pobliże szczytu),
  – trekking na Kew Mae Pan nature trail
  (3,8km i cudowne widoki),
  – słynne stupy Phra Mahathat Naphamethanidon i Naphapholphumisiri,
  – wodospady i liczne punkty widokowe,
Wycieczka Doi Inthanon - Chiang Mai Tajlandia-22

Plan wycieczki fakultatywnej do Doi Inthanon - Chiang Mai Tajlandia.

(plan może ulec zmianie w trakcie trwania wycieczki ze względu na pogodę i inne zdarzenia losowe)

Chiang Mai – Wycieczka fakultatywna Doi Inthanon

Wycieczka do Parku Narodowego Doi Inthanon.

Z całą pewnością ta jednodniowa wycieczka zapewni Ci niezapomniane wrażenia z obcowania z piękną przyrodą i wyjątkową kulturą północnej Tajlandii.
Znajdujący się w prowincji Chiang Mai, Doi Inthanon to najwyższy szczyt w kraju, oferujący piękne widoki, malownicze szlaki trekkingowe oraz znane świątynie – stupy Phra Mahathat Naphamethanidon i Naphapholphumisiri. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę w otoczeniu górskiej scenerii.

Zaczynamy wycieczkę ok. godziny 8:00 (bus odbiera uczestników z hotelu między 7:45 - 8:15

Najwyższy szczyt Tajlandii na początek.

Park Narodowy Doi Inthanon został utworzony w 1972 roku i zajmuje obszar około 482 km². Jest to dom dla bogatej różnorodności flory i fauny oraz malowniczych krajobrazów. Jedną z atrakcji parku jest oczywiście najwyższy szczyt Tajlandii Doi Inthanon, który wznosi się na wysokość 2 565 metrów nad poziomem morza. To miejsce przyciąga turystów z całego świata, którzy chcą podziwiać niezwykłe widoki na okoliczne góry, doliny i lasy.

W ramach wycieczki rozpoczniemy zwiedzanie od wizyty na samym szczycie Doi Inthanon. Dotarcie na szczyt jest łatwe dzięki dobrze utrzymanej drodze. Po dotarciu na miejsce będzie okazja podziwiać panoramiczne widoki na okolicę. Znajduje się tam również pomnik króla i królowej Tajlandii, którzy przyczynili się do ochrony obszaru i utworzenia parku narodowego.

Chiang Mai – Wycieczka fakultatywna do Parku Narodowym Doi Inthanon
Wycieczka Chiang Mai - Treking - Kew Mae Pan nature trail.

Treking - Kew Mae Pan nature trail.

Następnie udacie się na Kew Mae Pan nature trail, jedną z najpiękniejszych tras trekkingowych w okolicy (3,8km). Sama trasa nie jest specjalnie wymagająca i bez problemu radzą sobie na niej nawet starsze osoby. Niewątpliwie jest to wspaniała okazja, by odkryć piękno tutejszej przyrody i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Szlak ten prowadzi przez górskie łąki, lasy i strumienie, a kończy się w punkcie widokowym Kew Mae Pan Viewpoint. Z tego punktu możesz podziwiać panoramę doliny Mae Chaem i otaczających ją gór.

Piękne Stupy Poświęcone Królowi i Królowej Tajlandii

Na zakończenie wycieczki odwiedzicie dwie słynne stupy:
Phra Mahathat Naphamethanidon
i Naphapholphumisiri.
Stupy te są poświęcone królowej Sirikit i królowi Bhumibolowi Adulyadejowi, a znajdują się na terenie Parku Narodowego Doi Inthanon.
Phra Mahathat Naphamethanidon to biała stupa, która symbolizuje chwałę i długowieczność. Naphapholphumisiri to natomiast złota stupa, która symbolizuje wzniosłość i potęgę.

Wizyta w tych stupach to doskonała okazja, by zanurzyć się w tajskiej kulturze i buddyzmie. Możesz podziwiać nie tylko ich piękno architektoniczne, zdobienia ale również zapierające dech w piersiach górskie widoki i relaksować się w otoczeniu spokoju, ciszy i bajkowych ogrodów.

Wycieczka do Parku Narodowego Doi Inthanon z pewnością zostanie w Twojej
pamięci na długo. To nie tylko spotkanie z naturą, ale także z historią
i duchowością Tajlandii. Ciesz się pięknem tego miejsca i odkryj jego
tajemnice na własne oczy!

 

Wycieczki fakultatywne Chiang Mai

Zakończenie wycieczki ok. godziny 17:00.

Nasza wycieczka do Doi Inthanon oferuje nie tylko wspaniałe widoki i unikalne doświadczenia, ale także szansę na obcowanie z przyrodą i kulturą Tajlandii. To miejsce, w którym możesz oderwać się od codzienności i cieszyć się urokiem górskiego krajobrazu.

Kilka przydatnych informacji:

Oczywiście warto odpowiednio przygotować się do wycieczki, więc przydadzą się wygodne buty, nie muszą być trekkingowe, lekką odzież, kapelusz lub czapkę. Należy być gotowym na zmienne warunki atmosferyczne, ponieważ na wyższych wysokościach może być chłodniej niż w dolinach, na szlaku zależnie od pory roku bywa poniżej 12 stopni, czasem nawet kilka.

Cena wycieczki obejmuje:

 • transport na całej trasie wycieczki
 • lokalny przewodnik na trasie wycieczki

Koszty i opłaty dodatkowe:

 • Opłaty za wstęp do parku 300THB/os.

Kilka przydatnych informacji na tematy formalne i organizacyjne.

Cena i płatność za wycieczkę

 • Wszystkie wycieczki fakultatywne jednodniowe i kilkudniowe należy opłacić w całości.

 • Wycieczki objazdowe płatne są w formie zadatku 200EUR/os., następnie po otrzymaniu kompletu rezerwacji hotelowych należy wpłacić pozostała kwotę. Po jej otrzymaniu wysyłamy szczegółowy plan wycieczki z dokładna rozpiska transferów, voucherów i wszystkich dodatkowych opcji wybranych do wycieczki.

Loty, transfery i inne informacje

 • Loty – zarówno loty krajowe jak i międzynarodowe nie są zawarte w cenie żadnej wycieczki i należy je zawsze opłacić we własnym zakresie (opcjonalnie udostępniamy linki i wyszukujemy najlepsze loty).
 • Bus – W trakcie podróży będziemy się poruszali nowym oczywiście klimatyzowanym modelem Toyoty Commuter w wersji VIP  maksymalnie 9 uczestników na jeden bus z komfortowym zapasem miejsca wewnątrz.
 • Inne formy transportu – w Bangkoku najskuteczniejsza jest komunikacja publiczna z której najczęściej będziemy korzystali (kolej, metro tuk tuki, łodzie i spacer. Wszystkie dodatkowe formy transportu w trakcie wycieczek nie ujęte w cenie są płatne dodatkowo, zarówno za uczestników jak i za przewodnika.
 • Karty kredytowe – w zasadzie poza większymi sieciami nigdzie nie zapłacisz kartą, dotyczy to nawet niektórych hoteli.

Inne ważne informacje

 • Odpowiedni ubiór podczas zwiedzania świątyń, obowiązuje zawsze zasada zakrytych kolan (sukienka, spódnica, spodnie), krótki rękawek bez ramiączek i dekoltów  u Pań oraz długie spodnie na wizytę w Pałacu Królewskim w Bangkoku u Panów (panowie w pozostałych miejscach mogą być w krótkich spodenkach).

 • Paszport powinien być zawsze przy Tobie, jednak przeważnie wystarcza zdjęcie paszportu w telefonie. 

UWAGA:

 • Ze względów na okoliczności i wydarzenia losowe (zamknięcie dróg, zła pogoda, czasowe lub planowe zamknięcie atrakcji dla zwiedzających, itp.) zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie wycieczki, nawet w trakcie jej trwania oraz odwiedzenia alternatywnej atrakcji zamiast tej będącej w planie wycieczki.

 • W przypadku braku dostępności polskojęzycznego przewodnika w terminie trwania wycieczki z przyczyn niezależnych (choroba lub inne zdarzenie losowe) oddelegowany zostanie lokalny anglojęzyczny przewodnik, a od ceny wycieczki zostanie odjęty koszt polskiego przewodnika i zwrócony na konto podane przez rezerwującego wycieczkę.

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy

Opinie

There are no reviews yet

Napisz pierwszą opinię o „Chiang Mai – Wycieczka fakultatywna do Parku Narodowym Doi Inthanon z najwyższym szczytem Tajlandii, trekingiem i cudownymi widokami”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Overall rating*
0/5
* Ocena jest wymagana
Atrakcyjność wycieczki (miesca i program)
0/5
* Ocena jest wymagana
Ocena przewodników
0/5
* Ocena jest wymagana
Ocena hoteli
0/5
* Ocena jest wymagana
* Answer is required
* Answer is required