Święta w Tajlandii – mini wycieczka i wypoczynek na rajskiej wyspie Ko Chang – 14 noclegów

od: 475,00 

Prywatna wycieczka „Świąteczno Noworoczna” w Tajlandii.
(realizowana już od 2 os.!)

„Świąteczna Tajlandia Pół na Pół” to wyjątkowa mini wycieczka objazdowa
+ wczasy i wypoczynek na rajskiej wyspie.
(5 dni zwiedzania Tajlandii oraz 10 dni wypoczynku z opcją zwiedzania rajskich wysp)
Zwiedzanie – Bangkok, Ayutthaya, Kanchanaburi, Pattaya, Rayong.
Wypoczynek – Ko Chang.

UWAGA: 14 noclegów ze śniadaniem + transfery hotelowe w cenie wycieczki!
Wycieczka zgodna z dowolnymi lotami do Tajlandii, w tym z czarterami!
Cena: od 475€/os.
(rabaty naliczane od 4 osób)

Bilety lotnicze: *

Wybór standardu hoteli: *

Podaj preferencje odnośnie pokoi.

Wycieczki fakultatywne z polskim przewodnikiem:

Szczegóły wycieczek fakultatywnych w opisie oferty i w zakładce wycieczki fakultatywne!

Wpłać zaliczkę 200,00  za osobę

Opis

Święta w Tajlandii – mini wycieczka i wypoczynek na rajskiej wyspie Ko Chang – 14 noclegów

Prywatna wycieczka objazdowa + wczasy w Tajlandii.

TERMINY WYCIECZKI: dowolnego dnia tygodnia (terminy dostępne w kalendarzu)

 • Noclegi w hotelach (do wyboru standardy 3, 4 lub 5 gwiazdek) wszystkie z klimatyzacją,  śniadaniami oraz dostępem do internetu. Dodatkowo 4 gwiazdkowe wzwyż z basenami.
  LISTĘ HOTELI ZNAJDZIESZ TUTAJ >>>
 • Wycieczki fakultatywne dokupione jako dodatkowe nie maja charakteru prywatnych i mogą odbywać się w towarzystwie innych uczestników, chyba że zostanie ustalone inaczej przy dokonywaniu rezerwacji.
 • Odwiedzane lokalizacje oznaczone * ” są możliwe do odwiedzenia przy wykupieniu dodatkowych wycieczek fakultatywnych.
 • Opisy i programy wycieczek fakultatywnych wybieranych pod kalendarzem, znajdują się w zakładce „Wycieczki fakultatywne„.
 • Wycieczki bez udziału polskiego przewodnika na części lub jej całej całej trasie wymaga znajomość podstaw języka angielskiego. Jest to związane z samodzielnym meldowaniem i wymeldowywaniem w hotelach, poruszaniem po lotniskach itp. Oczywiście nasi lokalni  kierowcy będą dokładnie poinstruowani i zaprowadzą was do recepcji hotelowej lub na inne miejsce docelowe takie jak terminal promowy czy lotnisko.
 • Pamiętaj że zawsze można liczyć na naszą zdalna pomoc w sytuacjach awaryjnych.

W skrócie atuty wycieczki!

 • niezależne indywidualne zwiedzanie we własnym gronie znajomych lub rodziny,
 • pełna i profesjonalna organizacja pobytu, uczestnicy odbierani i przewożeni między hotelami, lotniskami oraz innymi lokalizacjami zgodnie z planem wycieczki,
 • polski przewodnik, dodatkowo płatna opcja wykupienia w wybranych lokalizacjach lub na całą wycieczkę,
 • opcjonalnie prywatne wycieczki fakultatywne z polskim przewodnikiem w wybranych lokalizacjach,
 • ciekawe programy wycieczek fakultatywnych we wszystkich lokalizacjach.

Zwiedzane lokalizacje:

Niezwykły Bangkok, pałace królewskie, Khao San Road, Bangkok nocą, największy targ w Bangkoku, rejsy i inne atrakcje,
Kanchanaburi i słynny „Most na Rzece Kwai”, wodospady,
Ayutthaya i jej niezwykłe ruiny świątyń
Pattaya lub Rayong (nocleg i zwiedzanie w drodze na Ko Chang)
Ko Chang wyjątkowa rajska wyspa Tajlandii,
Ko Kut oraz Ko Mak (wycieczki fakultatywne)

UWAGA: Dla chętnych zamiast pobytu za wyspie Ko Chang opcjonalnie Pattaya i Ko Samet (cudowna rajska wysepka).

Plan wycieczki objazdowej w Tajlandii.

Święta w Tajlandii - Dzień 1.

Powitanie w Bangkoku.

Przylot do Bangkoku przeważnie ma miejsce na lotnisko Suvarnabhumi, oczywiście jeśli twój lot jest na drugie lotnisko Bangkoku Don Muang wystarczy podać to w uwagach dodatkowych.

Po wylądowaniu na lotnisku będzie czekała na was osoba z kartką zawierającą imię i nazwisko, oczywiście o wszystkim dokładnie poinformujemy przed przylotem.
Następnie kierowca zabierze was bezpośrednio do hotelu gdzie można będzie sie zameldować (przeważnie po godzinie 14).

Uwaga:
Dla osób lądujących w godzinach porannych, przed godziną 10:00, opcjonalna możliwość rozpoczęcia zwiedzania Bangkoku tego samego dnia. Pozwoli to zaoszczędzić jeden dzień pobytu do wykorzystania w Chiang Mai, Krabi lub Phuket.
Osoby lądujące w godzinach popołudniowych po zameldowaniu w hotelu mogą się nieco zrelaksować lub udać się na wieczorny spacer w pobliżu hotelu (listę ciekawych miejsc w pobliżu hotelu oraz ich lokalizację wyślemy przed przylotem).

Święta w Tajlandii - Dzień 1.
Święta w Tajlandii - Dzień 2-3.

Zwiedzanie Bangkoku.

Zwiedzanie Bangkoku samodzielnie lub z polskim przewodnikiem.

UWAGA:
Trzy dniowe zwiedzanie Bangkoku - Kanchanaburi oraz Ayuuthaya w towarzystwie (dwie opcje wyboru) polskiego lub lokalnego anglojęzycznego przewodnika podczas trzydniowego zwiedzania.
Zależnie od liczby uczestników, będzie realizowana luksusowym SUV'em lub luksusowym busem (dla 2-4 osób SUV, od 5 do 8 bus).
Istnieje oczywiście możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej z polskim przewodnikiem jedynie na jeden dzień zwiedzania samego Bangkoku.

Zapraszamy na niezapomnianą trzydniową przygodę z Bangkoku jego okolicami, Kanchanaburi i Ayutthaya gdzie odkryjesz niezwykłe miejsca, bogatą kulturę i urokliwe krajobrazy.

Pierwszy dzień rozpoczniemy od pełnego zwiedzania Bangkok, fascynującej stolicy Tajlandii. Przeniesiemy się w czasie, odwiedzając piękne świątynie i historyczne zabytki. Na początek, odwiedzimy Wat Arun - Świątynię Świtu, która z dumą wznosi się nad brzegiem rzeki Chao Phraya. Jej złote iglice i kolorowe mozaiki zapierają dech w piersiach. Następnie udamy się do Wat Pho, słynącej z ogromnego, leżącego na podłodze posągu Buddy, a także cenionych przez mnichów tradycyjnych masaży tajskich.

Kolejnym punktem programu będzie Pałac i Wat Phra Kaew, gdzie znajduje się słynny Szmaragdowy Budda. Zachwycimy się niezwykłą architekturą, malowidłami oraz bogactwem tajskiej sztuki i kultury. Następnie udamy się na Golden Mount, by podziwiać panoramę miasta z wysokości.

Nie może zabraknąć wizyty na słynnej ulicy Khao San Road, gdzie poczujemy puls miasta, spróbujemy lokalnej kuchni i zakupimy pamiątki. Przejdziemy też przez tętniące życiem China Town, gdzie zanurzymy się w atmosferze kolorowych straganów, smakowitych potraw i tradycyjnych chińskich świątyń.

W czasie wycieczki po Bangkoku oczywiście będzie również rejs po starych kanałach, które przypominają dawne czasy, kiedy miasto było często nazywane "Wenecją Wschodu". Tuk-tuki i promy na głównej rzece Bangkoku Chao Phraya umożliwią nam swobodne poruszanie się po mieście, a zarazem jako atrakcja sama w sobie zapewnią niesamowite widoki na sporą cześć Bangkoku.

Drugiego dnia opuścimy Bangkok i udamy się na zwiedzanie okolic. Naszą pierwszą przystankiem będzie pływający rynek Damnoen Saduak, gdzie zanurzymy się w tajskiej atmosferze targu, pełnego kolorowych łodzi i aromatów egzotycznych owoców. Następnie odwiedzimy słynny rynek na torach kolejowych Maeklong Railway Market, gdzie codziennie pociągi przejeżdżają tuż obok straganów z lokalnymi specjałami.

Po tych fascynujących doświadczeniach, przejedziemy do Kanchanaburi, aby zobaczyć słynny Most na Rzece Kwai. Zobaczymy świadectwo historii, które zainspirowało powstanie znanego filmu. Na miejscu będzie również możliwość przejażdżki koleją śmierci, symboliczne doświadczenie, które pozwoli nam zrozumieć tragiczną historię II wojny światowej.

Trzeci dzień wycieczki to wodospady Erawan, które są jednym z najpiękniejszych przyrodniczych cudów Tajlandii. Będziemy mieli okazję kąpać się w krystalicznie czystych basenach wodospadów i podziwiać ich urokliwe otoczenie. Na koniec wybierzemy się do Ayutthai, dawnej stolicy Tajlandii, aby zobaczyć ruiny świątyń i zabytków, które wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznamy historię i kulturę tego magicznego miejsca.

Trzydniowa wycieczka po Bangkoku i okolicach pozwoli Ci na odkrycie nie tylko popularnych atrakcji, ale również na zgłębienie tajemniczej i bogatej kultury Tajlandii. Przekonasz się, jak różnorodne i piękne są te tereny, będąc jednocześnie świadkiem niezwykłych miejsc i emocjonujących doświadczeń.

Osoby chcące samodzielnie zwiedzać Bangkok mogą skorzystać z lokalnych wycieczek fakultatywnych lub naszych instrukcji i informacji jak zwiedzać Bangkok, które udostępnimy przed wyjazdem.

Wszystkie wycieczki fakultatywne w Bangkoku dostępne do wyboru pod kalendarzem lub w zakładce wycieczki fakultatywne wraz ze zdjęciami, programem oraz opisami dodatkowymi.

Święta w Tajlandii - Dzień 2-3.
Święta w Tajlandii - Dzień 4.

Zwiedzanie okolic Bangkoku czyli Kanczanaburi i Ayutthaya.

Zależnie od wybranej opcji w poprzednim dniu:
Dla osób zwiedzających Bangkok na własną rękę wykwaterowanie z hotelu ok 11-12 , transfer do hotelu w Pattaya.

Osoby zwiedzające z nami okolice Bangkoku.

Trzeci dzień wycieczki to wodospady Erawan, które są jednym z najpiękniejszych przyrodniczych cudów Tajlandii. Będziemy mieli okazję kąpać się w krystalicznie czystych basenach wodospadów i podziwiać ich urokliwe otoczenie. Na koniec wybierzemy się do Ayutthai, dawnej stolicy Tajlandii, aby zobaczyć ruiny świątyń i zabytków, które wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznamy historię i kulturę tego magicznego miejsca.

Wat Mahathat jest jedną z najważniejszych i najstarszych świątyń w Ayutthai. Znajduje się tutaj słynna głowa Buddy, którą zarosły korzenie drzewa, stając się ikoną miasta. Ruiny świątyni są bardzo efektowne i ciekawe.

Wat Phra Si Sanphet była to dawna królewska świątynia, a jej trzy ogromne chedi stanowiły serce kompleksu pałacowego. Wat Phra Si Sanphet to jedno z najważniejszych miejsc w Ayutthai, gdzie przechowywano relikwie Buddy. Do dziś zachowane ruiny świątyni wciąż emanują majestatycznym pięknem.

Wat Ratchaburana ta świątynia jest znana z bogato zdobionych wież stożkowych. Wat Ratchaburana została zbudowana w 1424 roku przez króla Borommaracha II dla upamiętnienia zmarłego starszego brata. Ze świątynia związana jest bardzo ciekawa historia ukrytego skarbu.

Wat Chaiwatthanaram jest to jedna z najbardziej uroczych i dobrze zachowanych świątyń w Ayutthai. Wat Chaiwatthanaram została zbudowana w 1630 roku przez króla Prasata Thong jako miejsce medytacji i ofiarowania zasług przodkom królewskiego rodu. Jest położona nad brzegiem rzeki Chao Phraya i oferuje piękne widoki.

Wat Lokaya Sutharam ten kompleks świątynny jest znany ze swojej ogromnej figury leżącego Buddy, znanego jako Phra Phuttha Chaiya Mongkol. Statua ma 37 metrów długości i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Ayutthai.

Wat Phanan Choeng to jedna z najstarszych świątyń w Ayutthai i znana jest z ogromnej statuy Buddy o wysokości 19 metrów. Figura jest uważana za jedną z najważniejszych w Tajlandii i przyciąga wielu pielgrzymów.

Trzydniowa wycieczka po Bangkoku i okolicach pozwoli Ci na odkrycie nie tylko popularnych atrakcji, ale również na zgłębienie tajemniczej i bogatej kultury Tajlandii. Przekonasz się, jak różnorodne i piękne są te tereny, będąc jednocześnie świadkiem niezwykłych miejsc i emocjonujących doświadczeń.

Następnie udamy się bezpośrednio do hotelu w Pattaya.

Wieczorem będzie czas na odpoczynek po podróży i wieczorny spacer po promenadzie ze słynną "Walking Street". Kolacja polecamy w jednej z licznych lokalnych restauracji lub street foodów w pobliżu hotelu.

Wszystkie wycieczki fakultatywne w Bangkoku dostępne do wyboru pod kalendarzem lub w zakładce wycieczki fakultatywne wraz ze zdjęciami, programem oraz opisami dodatkowymi.

Święta w Tajlandii - Dzień 4.
Święta w Tajlandii - Dzień 5.

Pattaya i okolice.

Pattaya jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Tajlandii, gdzie czeka na Ciebie pełna przygód i fascynujących atrakcji podróż.

Miejsca które warto zwiedzić to Sanktuarium Prawdy, mistyczne i imponujące miejsce, które jest kombinacją świątyni i galerii sztuki. Budowla jest w całości wykonana z drewna i zdobiona mistycznymi rzeźbami, snującymi opowieści związane z religią, filozofią i historią Tajlandii. To miejsce, które zapiera dech w piersiach i pozostawia niezapomniane wrażenia.

Kolejną atrakcją są Ogrody Botaniczne Nong Nooch, raj dla miłośników przyrody. Znajdują się tam piękne ogrody, które zapierają dech w piersiach, z kolorowymi kwiatami, egzotycznymi roślinami i pięknymi fontannami. Możesz tu spacerować, cieszyć się świeżym powietrzem i podziwiać różnorodność botaniczną.

Nie możemy zapomnieć o punkcie widokowym w Pattayi, skąd można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto i Zatokę Tajlandzką. Możesz obserwować wieżowce, plaże i błękitne horyzonty.

Wspominając o Pattayi, nie można pominąć słynnej Walking Street. To centrum nocnego życia, które ożywa po zmroku. Możesz tu doświadczyć tętniącej energią atmosfery, kolorowych świateł, klubów, barów i restauracji. Walking Street oferuje również rozrywkę w postaci występów artystycznych, tańców i licznych atrakcji dla wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić.

Pattaya to również piękne plaże, które przyciągają turystów z całego świata. Jomtien Beach i Pattaya Beach to popularne miejsca, gdzie można odpocząć w cieniu palm, kąpać się w turkusowych wodach i korzystać z różnorodnych sportów wodnych.

Podsumowując, Pattaya oferuje wiele fascynujących atrakcji, od mistycznego Sanktuarium Prawdy, przez piękne ogrody botaniczne, wspaniałe widoki i pulsujące życie nocne na Walking Street, aż po urocze plaże. To miejsce, które zapewni Ci zarówno rozrywkę, jak i odrobinę relaksu, tworząc niezapomniane wspomnienia z Twojej podróży po Tajlandii.

Zależnie od wybranej opcji zwiedzania Pattaya
Dla osób zwiedzających Pattaya na własną rękę polecamy odwiedzenie atrakcji opisanych na naszej stronie w zakładce Pattaya.

Wszystkie wycieczki fakultatywne w Pattaya dostępne do wyboru pod kalendarzem lub w zakładce wycieczki fakultatywne wraz ze zdjęciami, programem oraz opisami dodatkowymi.

Święta w Tajlandii - Dzień 5.
Święta w Tajlandii - Dzień 6-14.

Rajska wyspa Ko Chang słynne plaże oraz rajska przyroda.

Kolejny dzień to zwiedzanie Pattaya oraz wycieczka połączona z transferem na wyspę Ko Chang.

Po drodze dwie atrakcje do zwiedzenia, pierwsza to Thung Prong Thong (piękne lasy namorzynowe, rejs łodzią i świeże kokosy). Drugim będzie przejazd przez słynny kręty odcinek drogi biegnącej przy samym morzu, gdzie znajduje się punkt widokowy Noen Nang Phaya Viewpoint.

Dalej udamy się bezpośrednio na prom, którym przeprawimy się na wyspę Ko Chang gdzie nastąpi zakwaterowanie w hotelu.

Ko Chang słynąca z rajskich cudownych plaż z białym piaskiem, unikalną atmosferą i bajeczną przyrodą.
To właśnie na tej cudownej wyspie spędzisz wypoczynkową część niezwykłej przygody w Tajlandii popularnie nazywaną wczasami.

Do wyboru są różne warianty zakwaterowania: <br>
Pierwszy w bardzo kameralnym resorcie "Macura Resort"(3 gwiazdkowy), który jest pieczołowicie prowadzony przez Pana Marcela, który jest Polakiem mieszkającym od lat na wyspie Ko Chang. W resorcie do dyspozycji będą bungalowy bardzo zadbane i niezwykle oryginalne z domkiem na drzewie włącznie.

Oczywiście alternatywnymi opcjami są hotele 4 i 5 gwiazdkowe dla osób ceniących udogodnienia bardziej luksusowych hoteli. Obiekt dysponujące własną plażą oraz dwoma basenami (dodatkowa dopłata w opcjach 4 i 5 gwiazdkowych).

Na miejscu istnieje możliwość wynajęcia skuterów i eksplorowania wyspy we wszystkich kierunkach (ok 250-300THB/doba).

Podczas pobytu na wyspie polecamy wycieczki fakultatywne:
Rejs po 5 okolicznych wyspach - w trakcie rejsu snurkowanie na rafach, bezludne wysepki oraz cudowne widoki rajskich dzikich plaż.

W opcjach dodatkowych pod kalendarzem dostępne są wycieczki fakultatywne w specjalnej cenie, które można wybrać przy dokonywaniu rezerwacji.

Święta w Tajlandii - Dzień 6-14.
Święta w Tajlandii - Dzień 15.

Ostatni dzień w Tajlandii

Ostatnie śniadanie w Tajlandii, wykwaterowanie z hotelu do godziny 9:00-11:00 zależnie od godziny wylotu..
Transfer na lotnisko w Bangkoku, gdzie nastąpi wylot powrotny do Polski.
UWAGA: Osoby spędzające czas na Ko Chang i mające lot w godzinach porannych muszą wyjechać dzień wcześniej w godzinach popołudniowych i nocleg spędzić w hotelu w Bangkoku lub Pattaya (ustalane przed wycieczką).
Święta w Tajlandii - Dzień 15.
Święta w Tajlandii

Cena wycieczki obejmuje.

 • pomoc przy formalnościach, pomagamy przy zakupie najlepszych biletów lotniczych, ubezpieczeniach oraz wszelkich dodatków typu fakultety.
 • wszystkie transfery w cenie wycieczki: pełna obsługa, z lotniska, między miastami i hotelami, terminalami promowych wraz z biletami promowymi.
 • 14 noclegów ze śniadaniami
  – 2 noclegi Bangkok,
  – 1 nocleg Kanchanaburi
  – 2 noclegi w Pattaya,
  – 9 noclegów w Ko Chang, (lub opcjonalnie Pattaya i Ko Samet),
 • posiłki w cenie: śniadania,
 • pomoc naszego polskiego rezydenta w Tajlandii (sytuacjach awaryjnych związanych z pobytem w Tajlandii).

Koszty i opłaty dodatkowe:

 • Międzynarodowe bilety lotnicze:
  Polska – Tajlandia
  z wybranego miejsca wylotu wraz z ubezpieczeniem zdrowotnym uczestników.
 • Krajowe bilety wewnątrz Tajlandii o ile wymaga tego plan wycieczki.
 • UWAGA: Zapewniamy kompleksową pomoc zakupu biletów wraz z
  ubezpieczeniem.

  Polecamy również  samodzielnie wyszukać najlepsze bilety klikając tu: >>>

Wycieczki fakultatywne:

 • Uwaga zarówno te sprzedawane na naszej stronie internetowej, jak i zakupione w lokalnych biurach i agencjach w Tajlandii są dodatkowo płatne. Chyba że zostały zawarte w programie i cenie wycieczki jako programowe!
 • Polski lub lokalny przewodnik jeśli nie jest zawarty w cenie wycieczki opcjonalnie można wykupić taka usługę na część lub całą wycieczkę.
 • Bilety wstępów do atrakcji, parków narodowych oraz wszelkie dodatkowe opłaty podczas wycieczek fakultatywnych są płatne dodatkowo. Dotyczy to również konieczność opłacenia biletów za przewodnika. Nie dotyczy tych wycieczek i wstępów, które zostały wyszczególnione w programie wycieczki jako zawarte w cenie!
 • Wyżywienie: poza śniadaniami zawartymi w cenie.
  Jedzenie w Tajlandii to jedna z największych atrakcji pobytu w tym kraju. Kuchnia tajska jest słynna na całym świecie, warto więc korzystać z jej różnorodności i próbować potraw w niezliczonej liczbie barów, restauracji i street foodów.
Ko Chang wycieczki z polskim przewodnikiem
Ko Chang wycieczki z polskim przewodnikiem

Kilka przydatnych informacji na tematy formalne i organizacyjne.

Płatność za wycieczkę:

Na wstępie polecamy założenie

Dzięki niemu najkorzystniej wypłacisz pieniądze w trakcie Twojej podróży, zapłacisz za wycieczkę jak i za wszystko inne!
Przelewy wypłacanie z bankomatów, przelewy i przewalutowania najkorzystniejsze w Tajlandii i na całym świecie z WISE.com.
Wise oferuje przewalutowania, wypłaty z bankomatów i przelewy do Tajlandii w najniższej cenie na rynku.
Klikając w link poniżej dodasz konto, a opłacając wycieczkę z wise.com bez żadnych opłat. Zyskasz dodatkowo 15 GBP na wypłaty z bankomatów i przewalutowania w przyszłości co zdecydowanie będzie przydatne w Tajlandii.
Sprawdź WISE.COM i zyskaj równowartość 15GBP.

 • Cena wycieczki podana jest w Euro i batach tajlandzkich Sprawdź aktualny kurs EUR – PLN >> oraz kurs EUR – THB >>
 • Podana cena wycieczki jest ceną brutto dla jednej osoby.  Została skalkulowana przy założeniu że zakup będzie dotyczył 2 osób, podróżujących wspólnie i zakwaterowanych w pokojach dwu osobowych.
 • Płatność można dokonać w całości lub w 2 ratach:

  – pierwsza wpłata: 200EUR/os.

  – druga wpłata: pozostałą kwotę należy wpłacić po otrzymaniu wszystkich potwierdzonych i opłaconych rezerwacji hotelowych.

Ubezpieczenia:

 • UWAGA: dzięki naszemu polskiemu partnerowi ubezpieczeniowemu. Możesz w pełni ubezpieczyć wycieczki zakupione na naszej stronie w sposób profesjonalny, kompleksowy w bardzo dobrej cenie.

  Więcej informacji o ubezpieczeniu naszych wycieczek dowiedz się klikając tu>>.

Loty, transfery i inne informacje.

 • Bilety lotnicze – Kupując bilety proszę zwracać uwagę na godziny lotów, jest to istotne przy planowaniu ilości noclegów.
 • Sprawdź ceny biletów lotniczych w wyszukiwarce lotów klikając tu>>.
 • Bagaże – Bardzo ważną kwestią dla osób udających się na wycieczkę objazdowa są bagaże. Optymalne jest zabranie bagażu podręcznego do 10 kg oraz osobistego w formie plecaka, można pokusić się o jedną dodatkową rejestrowana walizkę zamiast „kabinówki”.

Przydatne informacje:

 • Transfery, w trakcie podróży będziemy się poruszali zależnie od ilości uczestników komfortowym SUV’em (grupy do 4 osób) lub busami. W cenie zawarte są jedynie bagaże podręczne (rejestrowane mogą wymagać dodatkowych opłat).
 • Kaucje – Niektóre hotele wymagają wpłacenia kaucji, która jest zwracana przy wymeldowaniu.
 • Wymiana pieniędzy – W Tajlandii obowiązuje bat tajlandzki i jest on jedyną prawną formą płacenia w Tajlandii, jego aktualny kurs jest tu…  UWAGA: zapomnijcie o płaceniu dolarami, euro itd. jest to prawnie zabronione, jeśli nawet ktoś sie zgodzi będzie to bardzo nieopłacalne.
 • Bankomaty – Wypłata z bankomatów jest najwygodniejsza, każda wypłata obarczona jest prowizja 200-250THB ok 23-30PLN. Niezależnie od banku w jakim wydana jest wasza karta. Sam kurs wymiany poza polecanym przez nas Wise jest różny i zależy od waszego banku ale bez problemu wypłacicie pieniądze niemal wszędzie.
 • Kantory i dylemat Euro czy Dolary – Generalnie nie ma to żadnego znaczenia, kursy w wielu miejscach (poza lotniskami) są dość uczciwe. Jednak warto zabierać nominały po 100 (dolary i euro), ponieważ im mniejsze nominały tym kurs może być nieco niższy.
 • Karty kredytowe – w zasadzie poza większymi sieciami sklepów, hotelami mało gdzie uda się zapłacić kartą, jeśli nawet doliczana jest prowizja 3%.

Inne:

 • Mobilny internet – polecamy zakup karty sim z internetem 5G do 30 dni, ceny ok.300 – 600THB.
 • Wizy – nie obowiązują (na lotnisku po wylądowaniu wbijają stempelek w paszport, jest to zezwolenie na pobyt bez wizy na okres do 30 dni (lub 45 dni od listopada do marca).
 • Szczepienie COVIDbrak obowiązku!
  Paszport
  – potrzebny, ważność przynajmniej 6 miesięcy od dnia przylotu.
 • Inne szczepienia – nie ma obowiązku.
 • Żywność, woda, czego nie pić i nie jeść – woda tylko butelkowana, ponieważ woda w kranie nie nadaje się za bardzo do picia, jeść natomiast można wszędzie zwłaszcza w street foodach, z robakami włącznie :).
 • Komary (moskity) owszem czasem są, jednak w Polsce bywa więcej i naprawdę nie trzeba ze sobą zabierać żadnej „muggi”. W  każdym 7/11 czyli najpopularniejszym sklepie Tajlandii jest tani, nieśmierdzący i bardzo skuteczny preparat.

UWAGA:

 • Ze względów na okoliczności i wydarzenia losowe (zamknięcie dróg, zła pogoda, czasowe lub planowe zamknięcie atrakcji dla zwiedzających, itp.). Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie wycieczki, nawet w trakcie jej trwania oraz odwiedzenia alternatywnej atrakcji zamiast tej będącej w planie wycieczki.
 • W przypadku braku dostępności polskojęzycznego przewodnika w terminie trwania wycieczki z przyczyn niezależnych (choroba lub inne zdarzenie losowe). Zostanie oddelegowany lokalny anglojęzyczny przewodnik, a od ceny wycieczki zostanie odjęty koszt polskiego przewodnika.

Tajskie Wakacje to:

Transfery i busy

Oferujemy transfery między lotniskami i hotelami.

Wycieczki fakultatywne

Polski przewodnik, fantastyczne wycieczki objazdowe do najciekawszych miejsc w Tajlandii.

Rajskie wyspy

Zwiedzanie najpiękniejszych rajskich wysp tajskimi łodziami. Nurkowanie na rafach kompiel na malowniczych plażach.

Noclegi

Noclegi w hotelach apartamentach i domkach letniskowych na terenie całej Tajlandii.

Organizacja imprez i przyjęć okolicznościowych

Imprezy okolicznościowe, śluby i wesela na rajskich plażach.

Bilety i transfery lotnicze

Wsparcie przy zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia turystycznego.

Kontakt

Napisz do nas

Nasi partnerzy

Opinie

There are no reviews yet

Napisz pierwszą opinię o „Święta w Tajlandii – mini wycieczka i wypoczynek na rajskiej wyspie Ko Chang – 14 noclegów”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Overall rating*
0/5
* Ocena jest wymagana
Atrakcyjność wycieczki (miesca i program)
0/5
* Ocena jest wymagana
Ocena przewodników
0/5
* Ocena jest wymagana
Ocena hoteli
0/5
* Ocena jest wymagana
* Answer is required
* Answer is required